ONDRÁČEK, M. Tvorba motivů tenkovrstvými metodami [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student Michal Ondráček se ve své práci zabýval tvorbou motivů pomocí magnetronového naprašovacícho zařízení. Práce je rozdělena na dvě části, kde se v první části student zabýval zpracováním teoretických poznatků o tenkovrstvých technologiích a tvorbě motivů. A které následně zužitkoval v druhé části, věnující se praktickým experimentům. Veškeré experimentální práce provedl student na pracovišti Ústavu elektrotechnologie a podmínky realizace přizpůsobil přístrojovému vybavení a možnostem pracoviště. Zjištěné výsledky jsou hojně diskutovány a následně shrnuty v závěru práce. Práci bych vytkl pouze následující nedostatky - v práci se vyskytuje malé množství stylistických chyb, některé fotografie vložené v praktické části nejsou dostatečně exponovány, dále u Obr. 42 jsou nečitelné rozměry. Tento nedostatek však autor alespoň doplnil pod obrázek do popisku. Požadavky zadání student splnil v plném rozsahu, v práci postupoval se zájmem o zpracovávanou problematiku, k řešení problémů přistupoval samostatně a s potřebnou iniciativou. Práce je sepsána pečlivě a přehledně, její vnější úprava a grafické zpracování jsou na dobré úrovni. Odborná úroveň odpovídá znalostem získaným v daném oboru. Nad rámec práce je navíc zpracována kapitola 2.5, ve které se student zabýval testováním minimální šířky naprašovaného motivu. Předložená práce a její zpracování splňují všechny požadavky kladené na diplomovou práci. Práci doporučuji k obhajobě.
Student Michal Ondráček se ve své práci, zadané Ústavem elektrotechnologie FEKT VUT v Brně, zabývá problematikou tvorby motivů tenkovrstvými metodami. V teoretické části práce se student zabývá tenkovrstvými technologiemi, jejich vlastnostmi a postupy. Dále se zaměřuje na struktury a jejich možnosti vytváření. V praktické části se student zaobírá vytvářením motivů a masek a jejich následným použitím při tvorbě tenkých vrstev různými metodami. Zaměřuje se na problematiku podprašování šablon a kvalitu takto vytvořených vrstev na různých substrátech. Dále se student zaměřil na navržení a výrobu testovací struktury pro měření proudové zatíženosti tenkovrstých vodičů. Pozornost byla věnována také vytváření testovacích struktur různými způsoby u krystalu QCM. Následně student navrhnul a vytvořil testovací strukturu, s jejíž pomocí se snažil detekovat nejmenší dosažitelné rozlišení tenkovrstvé technologie pomocí magnetronového naprašovacího zařízení. Student v průběhu práce také navrhnul vhodné technologické postupy pro dosažení optimální kvality motivů. Celá práce má logickou návaznost. Student prokázal schopnost orientace v dané problematice. Také interpretace a diskuse výsledků je velmi dobrá. Z formálního hlediska práce působí velmi dobrým dojmem, až na drobné překlepy, které nijak nesnižují úroveň práce. Po odborné stránce je práce na dobré úrovni. Bohužel ve vzorci č. (2) jsou chyby, díky kterým tento vzorec neodpovídá správnému tvaru. Do práce by bylo vhodné zaředit také seznam symbolů, veličin a zkratek, díky kterému by byla práce mnohem přehlednější. V teoretické části navíc chybí jednotky u uváděných veličin. Práce obsahuje přílohy, na které se ale student v textu neodkazuje, což částečně postrádá jejich účel. I přes zmíněné nedostatky student splnil zadání v celém rozsahu. Proto práci hodnotím známkou A a doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 74371