PROSSER, J. Lícování sekvencí sítnice pomocí fázové korelace [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.
Diplomant Jan Prosser se v diplomové práci zabýval lícováním snímků sítnice ve videosekvencích. Na tématu pracoval velmi aktivně, konzultoval dle potřeby a sám navrhoval nová řešení, která implementoval a testoval v programovém prostředí Matlab a následně C++. Vytvořená metodika je poměrně rozsáhlá, což způsobuje mírnou nepřehlednost v textu práce. Metody jsou však popsány s využitím vývojových diagramů a jednotlivé kroky jsou průběžně ilustrovány na lícovaných obrazech. Odevzdaný text práce považuji za kvalitní jak po stránce obsahové, tak formální.
Student se ve své práci měl zabývat metodami lícování obrazů sítnice pomocí fázové korelace. V teoretické části práce jsou předloženy základní principy lícování obrazů, pak blíže metoda fázové korelace. Bohužel postrádám bližší teoretický náhled na problematiku lícování obrazů v sekvenci, což je hlavním cílem práce. V praktické části práce student navrhl metodu pro lícování obrazů jejíž součástí je i automatický výběr referenčního snímku v sekvenci a hodnocení vhodnosti jednotlivých snímků k lícování. Nicméně samotný popis navrženého postupu je nepřehledný a špatně strukturovaný. Rozdělení algoritmu na tři části, kde druhá část je zase rozdělená na tři fáze zkoumání není příliš přehledné a postrádá vysvětlení jednotlivých částí a jejich návaznost na další části algoritmu. Rovněž postup, kdy je uveden výpočet tenengradu a následně je za tenengrad označená jiná hodnota, je dosti matoucí. V celém textu se nachází řada gramatických chyb i nevhodných formulací. Díky těmto nedostatkům jsou textu hůře srozumitelné a popis navržené metody i dosažených výsledků je zastřen nejasnými formulacemi. I přes tyto nedostatky musím kladně ohodnotit to, že navržená a implementovaná metoda je opravdu funkční a je schopná registrovat snímky sítnice v sekvenci s výbornými výsledky. Po formální stránce je práce na dobré úrovni, vytýkám množství chyb a překlepů. Čitelnost některých grafů je rovněž nižší. Teoretické poznatky jsou bohatě citovány.Zadání práce je zcela splněno.
eVSKP id 110555