FLÍDR, K. Vliv tvaru sacích kanálů na čerpání u scintilačního detektoru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.

Posudky

Posudek vedoucího

Maxa, Jiří

Jako vedoucí diplomové práce mohu vyjádřit, že přístup diplomanta ke zpracování práce byl příkladný, na zadání pracoval průběžně a časový plán plnil bez problémů se snahou o rychlé, ale odpovědné vypracování. Spolupráce s diplomantem byla bezproblémová, při práci prokazoval odpovědný a cílevědomý přístup a jeho vystupování je velmi seriózní. Se zadanými podklady dovedl pracoval samostatně. I proto je úroveň odevzdané práce na dobré úrovni a nastiňuje i další možnosti při vývoji detektroru. Vzhledem k uvedeným skutečnostem navrhuji diplomanta hodnotit stupněm výborně.

Navrhovaná známka
A
Body
98

Posudek oponenta

Vyroubal, Petr

Pan Flídr zpracoval svou diplomovou práci na téma Vliv tvaru sacích kanálů na čerpání u scintilačního detektoru v rozsahu 71 stran a je logicky členěna do 9 kapitol. V úvodních kapitolách nás student seznamuje s popisem jednotlivých typů elektronových mikroskopů. Nezbytnou součástí je pak kapitola popisující proudění tekutin, jenž dává základ pro tvorbu matematicko-fyzikálního modelu popisujícího scintilační detektor sekundárních elektronů. V závěrečných kapitolách pak diplomant srovnává a vyhodnocuje jednotlivé zkoumané varianty. Diskuze výsledků je provedena v závěru. Výsledky jsou přehledně prezentovány ve formě barevných map a grafických závislostí. V grafech je přehledně ukázáno kde se clony v detektoru nachází a k jaké změně vyhodnocovaných veličin v nich dochází. Práce je po grafické stránce velice pěkně upravena. K práci nemám výraznějších připomínek, bylo by však vhodné, na některém z obrázků scintilačního detektoru zobrazit, kde se vyhodnocovaná dráha nachází a do práce umístit alespoň základní technickou dokumentaci o navrhovaných variantách, abychom měli alespoň základní představu o rozměrech modelu. U některých veličin nejsou uvedeny jednotky (např. str. 23). Předkládaná práce je přínosná z hlediska konstrukce výpočtového modelu, který podstatně ulehčuje testování nových koncepcí scintilačního detektoru pro ESEM, které by se těžce zaváděli do praxe z hlediska časové náročnosti testování a financí. Zadání bylo splněno a dle výše uvedeného doporučuji práci k obhajobě a hodnotím práci 90b A

Navrhovaná známka
A
Body
90

Otázky

eVSKP id 85724