PRIBULA, W. Bezkontaktní měření výšky hladiny [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.
Zadání bakalářské práce patřilo jednoznačně mezi obtížnější a to převážně z hlediska časové náročnosti. Student v rámci řešení zadání práce nastudoval rozsáhlé znalosti z oblasti zpracování obrazu a návrhu uspořádání scény pro bezkontaktní měření v průmyslových podmínkách. Získané znalosti využil při tvorbě testovacích snímků a realizaci softwaru pro automatické vizuální měření výšky hladiny. Práci věnoval velké množství času. V průběhu řešení práce byl patrný jeho zájem o řešení daného problému. Pracoval iniciativně, samostatně a své průběžné výsledky prezentoval na pravidelných konzultacích v průběhu celého studia. Veškeré body zadání byly splněny. Na základě nastudovaných znalostí student vhodně navrhl uspořádání komponent ve scéně tak, aby jednak respektovaly skutečné uspořádání komponent v existujícím průmyslovém provozu, ale zároveň umožnily efektivní měření výšky hladiny. Dále p. Pribula navrhl a realizoval v jazyce C# programové prostředí pro měření, vizualizaci a zpracování naměřených dat. V závěrečné kapitole je věnován dostatečný prostor zhodnocení dosažených výsledků a uzavření problematiky. Student věnoval řešení práce dostatek času, jednotlivé úkoly si vhodně časově rozvrhl. Dosažené výsledky i formální zpracování práce jednoznačně svědčí o bakalářských schopnostech studenta. Předložené práci navrhuji hodnocení: výborně - A.
Zadání měření výšky hladiny patří ke středně obtížným z hlediska odborné náročnosti. Z hlediska časové náročnosti patří mezi náročnější, protože bylo nutné provést větší množství praktických experimentů. Předložená práce svědčí o značných znalostech studenta v dané problematice a o kompletním splnění zadání. Zvolená koncepce je správná. Písemná práce je sestavena v logickém sledu a rozsah kapitol odpovídá jejich důležitosti. Z předložené práce je patrný systematický přístup k řešení včetně popisu technických vlastností včetně podmínek, za kterých probíhala měření. V práci postrádám ověření metody, které se nabízí, a to postupné zvyšování hladiny ve válci s jeho měřením, vynesením do grafu a zhodnocením dosažené přesnosti. V práci se vyskytují drobné textové chyby, které však nenarušují pochopení textu. Na obr. 8.18 byly nešťastně zvoleny barvy modrá a fialová, které jdou obtížně odlišit (zvláště v tištěné verzi) a jsou použity pro stejný směr řešení. Tento obrázek měl ctít barvy z obrázku 6.2. Kapitola 6.1 by měla být popsána důkladněji a srozumitelněji vzhledem k důležitosti stanovení měřítka pro měření. U číslování kapitoly 9 je špatný formát. U přiložených snímků na CD chybí protokol o podmínkách snímání. Přiložená práce svědčí o bakalářských schopnostech studenta. Navrhuji hodnocení výborně - A.
eVSKP id 66308