BĚŤÁK, O. Multimodální registrace retinálních snímků z fundus kamery a OCT [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.
Student se v práci zabýval registrací fundus snímků se snímky SLO a dále pracoval na registraci fundus snímků s OCT B-scany. K oběma přístupům vytvořil funkční algoritmy a zhodnotil jejich funkčnost. V druhém případě však hodnotil pouze jeden objemový scan po jednotlivých B-scanech a navíc nevyvodil z tohoto hodnocení žádný závěr. Na konci práce student vytvořil jednoduché uživatelské rozhraní k navrženým algoritmům. Student napsal tuto práci v anglickém jazyce a část práce vznikala během Erasmus pobytu v Německu. Aktivita studenta během semestru byla na dobré úrovni. Formální zpracování je solidní – práce obsahuje několik překlepů. Práce byla odevzdána v požadovaném termínu a lze konstatovat, že zadání bylo splněno. Práci hodnotím stupněm B/80b.
Student se zabýval multimodální registrací dvou odlišných snímků získaných z fundus kamery a OCT. V rozsáhlé práci prezentuje manuální, poloautomatickou a automatickou registraci. Metody následně aplikuje na vzorových snímcích z fundus kamery a OCT. Dosahuje dostatečných výsledků. Zadání považuji za splněné. Velice kladně hodnotím úvodní část - literární rešerši, a také rozsáhlou část věnovanou popisu jednotlivých metod, postupů a popisu včetně ukázek. Výtky mám pak zejména k praktické části. Práci zde z velké části zaměřil pouze na prezentaci principu metody na ukázkových datech. Přestože dosahuje slušných výsledků, chybí zde celá část věnovaná zhodnocení vyhodnocení použité a odlišné sady snímků, zhodnocení úrovně zpracování a výsledků, také diskuse nad možnostmi a omezeními aplikace metod na reálných datech. Zpracování a vyhodnocení probíhá ve vlastním programu v prostředí Matlab, zde jsou vytvořeny také výsledky. Postrádám bližší popis a prezentaci vytvořeného programu. Dále mám menší připomínku k objemové rekonstrukci OCT dat. Protože OCT systém získává snímky s určitým prostorovým krokem, je výsledný rekonstruovaný model (obr. 2.23 a 2.27) deformovaný, neboť je tvořen pouze následným „přisunutím“ jendnotlivých skenů k sobě. U plnohodnotné 3D rekonstrukce se zachováním rozměrů by musel autor aplikovat pokročilou objemovou rekonstrukční metodu.
eVSKP id 51276