VANČO, E. Síťová komunikace multimetru přes Internet [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Frk, Martin

Při zpracování bakalářské práce postupoval student zcela samostatně. Na počátku akademického roku si pan Vančo vypůjčil nezbytné přístrojové vybavení a následně jsem byl se studentem převážně v emailovém kontaktu; v nepravidelných intervalech, jsme se setkávali osobně na půdě VUT-FEKT. Z pohledu odborného vedení jsem studentovi zajišťoval spíše pedagogickou podporu, neboť pan Vančo měl vždy zcela konkrétní představu o návrhu a řešení vyskytnuvších se problémů v průběhu své programátorské činnosti, které konzultoval přímo s technickou podporou v zahraničí pomocí emailů a diskusních fór. Svého školitele následně informoval, nikoli o problémech, ale o konkrétních návrzích řešení daného problému. Typografickou a stylistickou stránku práce jsem se studentem řešil až v samotném závěru převážně pomocí emailového kontaktu, který není nejvhodnější, a proto se v práci vyskytuje více drobných nedostatků tohoto charakteru, které jsem jako školitel nestihl odchytit. Zadání práce bylo splněno, v některých částech předpokládá odbornější znalosti uživatele vytvořeného softwaru v oblasti programátorské činnosti a nastavení programátorského prostředí. Po odborné stránce bych hodnotil bakalářskou práci stupněm výborně, ale zmíněné nedostatky v typografické, stylistické i grafické stránce mě donutily hodnotit práci stupněm velmi dobře / B.

Navrhovaná známka
B
Body
83

Posudek oponenta

Rozsívalová, Zdenka

Předložená bakalářská práce si klade za cíl prostudovat možnosti propojení přístrojové techniky s Ethernetovou síti, resp. internetem, zvolit vhodný programovací jazyk pro vzájemnou komunikaci a následně utvořit aplikaci pro vzdálené ovládání vybraných měřicích přístrojů a ověřit její funkčnost. Student Erik Vančo sepsal bakalářskou práci v rozsahu 31 strany, včetně seznamu použité literatury, který zahrnuje pouze sedm literárních odkazů. Projekt je rozdělen do dvou hlavních kapitol a doplněn stručným úvodem do problematiky a závěrem a vyhodnocením vytvořeného vzdáleného přístupu k vybranému měřicímu přístroji. V první kapitole chybí, v souladu se zadáním práce, podrobnější přehled možností připojování měřicí techniky do Ethernetové sítě, resp. do internetu, popis programového prostředí, popsán je pouze programovací jazyk VBA. Druhá kapitola nás seznamuje se způsobem vzdáleného ovládání multimetru Agilent 34410A, postupem měření, přenosem a zpracováním získaného údaje. V práci ale není uveden návod, jak a za jakých podmínek lze vytvořenou aplikaci vyzkoušet. Předložená práce je sepsána poměrně přehledně, s vnější úpravou na dobré úrovni, vykazuje však celou řadu nedostatků, především - v důsledku nedostatečné kontroly textu - v celé práci je používána ich-forma, která do projektu tohoto typu nepatří - v textu jsou používány hovorové výrazy - kapitola Závěr se nečísluje. Předložená bakalářská práce a její zpracování splňují zásadní požadavky, kladené na závěrečnou vysokoškolskou práci, nutné pro doporučení práce k obhajobě. Bylo by však dobré, aby student v rámci prezentace dokázal funkčnost vytvořeného způsobu ovládání.

Navrhovaná známka
C
Body
77

Otázky

eVSKP id 66938