DOFEK, P. Návrh elektronkového nf stereozesilovače [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.
Student pracoval velmi samostatně bez nutností konzultací. Výsledek jeho práce doložený závěrečným měřením nechť posoudí komise s přihlednutím k hodnocení vedoucího, které jest A.
Diplomová práce sestává z úvodu, tří kapitol, závěru a příloh. Autor v úvodu vysvětluje historii elektronek, princip jejich funkce a dotýká se příčin používání elektronek v zesilovačích pro hudební účely. Součástí této pasáže je rozbor subjektivních a objektivních důvodů, proč jsou v dnešní době dosud používány elektronkové zesilovače pro hudební nástroje. Teoretická část, týkající se popisu vlastností jednotlivých bloků zesilovače včetně napájecího zdroje, je náplní druhé kapitoly. Třetí kapitola se věnuje velmi stručným návrhu nízkofrekvenčního elektronkového předzesilovače, korekčních obvodů, obvodu efektové smyčky a fázového invertoru. Podstatná část této kapitoly popisuje návrh koncového stupně včetně návrhu výstupního transformátoru. Závěr kapitoly tvoří teoretický postup návrhu kombinovaného napájecího zdroje včetně stručného přehledu energetických požadavků. Popis konstrukce a měření na vytvořeném vzorku zesilovače je obsahem čtvrté kapitoly. Závěr a přílohy tvoří poslední část práce. Protože podrobný výklad vlastností a konstrukcí elektronek včetně specifických vlastností elektronkových obvodů je v dnešní době již historickou záležitostí, byl autor postaven před úkol pochopit a kreativně využít znalostí získaných pouze z literatury. Z přehledu použitých publikací je zřejmé, že bylo čerpáno z velmi rozdílných zdrojů jak podle data vydání, tak co do teoretické fundovanosti. To je asi příčinou nepřesného a zavádějícího vyjadřování. Výrazným nedostatkem této práce je nesoulad mezi dílčími schématy a celkovým schématem jak v konstrukci, tak v popisu obvodových prvků, např. Obr.4, Obr.10, Obr.12 a celkovým schématem v příloze B.3. Zvláštní je i nahodilé číslování elektronických prvků. Předložená práce je však psána přehledně s dobrou grafickou úpravou a svým obsahem potěší každého staromilce analogové elektroniky. Přes vytknuté chyby doporučuji diplomovou práci k obhajobě.
eVSKP id 32070