PELČÁK, V. Tenké transparentní vrstvy pro elektrochromní součástky [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2008.

Posudky

Posudek vedoucího

Sedlaříková, Marie

Bc. Pelčák Vít zpracoval diplomovou práci na téma - tenké transparentní vrstvy pro elektrochromní součástky. Jeho aktivita byla na dobré úrovni. Celkový dojem z mnoha naměřených výsledků kazí jejich zpracování v diplomové práci . Jedná se např. o nepřesnosti v jednotkách - str.33 obrázek pod tabulkou 5.3., logičnost uspořádání, nepřesnost v odborných termínech - str. 26 - tab. 5.1.- materiálovou charakteristikou není odpor , str. 22 2. odst. Mohou být deponovány skleněné, kovové,...substráty- chybí předložka na. Názvy prvků se nepíší velkými písmeny. Str. 42: " Metoda Pyrolytického nástřiku se píše malé m. V teoretické části jsou některé kapitoly zbytečné, protože nevedou k využití v části praktické. JInak práce splnila zadání a doporučuji ji přijmout k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 45/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) C 15/20
Formální zpracování práce F 8/20
Využití literatury C 7/10
Navrhovaná známka
C
Body
75

Posudek oponenta

Macalík, Michal

Student zpracoval téma zadané Ústavem elektrotechnologie FEKT VUT v Brně. Vodivé transparentní vrstvy na bázi oxidu zinečnatého připravil pyrolytickou metodou. Pro zvýšení jejich elektrické vodivosti použil různé typy příměsí. Ve své práci popsal množství provedených experimentů a jejich výsledky včetně ukázkových výpočtů zpracoval do tabulek a grafů. Odborná úroveň práce je velmi vysoká, bylo provedeno velké množstvý měření různých vlastností připravených vzorků. Práci je nutno vytknout především z formální stránky velke množství překlepů, nelogické umístění obrázků v textu a nelogické uspořádání popisu prováděných experimentů. Číslování literatury neodpovídá pořadí v textu. Student má také problémy s odbornými pojmy, na straně 22 píše o "intristických defektech", zřejmě tím myslí intrinsické defekty. Několikrát je také uveden netradiční pojem optická vodivost (str. 26). Chybně uvádí některé jednotky, rezistivita plošného odporu u tenkých vrstev se uvádí v jednotkách ohm na čtverec. V grafu na str. 32 je zjevně uveden nesprávný rozměr jednotky, na str. 33 jde zase o nesprávný popis osy grafu. Zadání student splnil v plném rozsahu. Výsledky provedených experimentů přináší nové poznatky v dané problematice a proto práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce B 40/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 10/20
Formální zpracování práce E 5/10
Navrhovaná známka
C
Body
75

Otázky

eVSKP id 11568