ZLÁMAL, J. Návrh elektronicky laditelných kmitočtových filtrů v technologii CMOS [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Prokop, Roman

Cílem práce bylo realizovat studii laditelných kmitočtových filtrů a na jejím základě provést návrh optimální topologie pod návrhovým prostředím Cadence v technologii CMOS07, včetně ověřujících simulací. Úvodem je třeba říci, že student velmi dlouho otálel se zahájením skutečné práce, což se negativně projevilo na výsledku. Po většinu času se vůbec nedostavoval na konzultace a hlavní část objemu práce uskutečnil až v posledním měsíci. Na druhou stranu je třeba uvést, že pracoval samostatně a usilovně. První část rozboru je poměrně rozsáhlá, avšak na podrobný rozbor při výběru optimální topologie filtru a zejména aktivního prvku již zřejmě nebylo dostatek času. To se zřejmě odrazilo ve výsledných parametrech realizovaného obvodu, obzvláště, když se až v průběhu návrhu musel podrobněji seznamovat s návrhovým systémem. Přesto se domnívám, že zadání bylo splněno a vzhledem k výše uvedenému navrhuji hodnocení D / 60.

Navrhovaná známka
D
Body
60

Posudek oponenta

Khateb, Fabian

Diplomová práce se zabývá návrhem elektronicky laditelných kmitočtových filtrů v technologii CMOS. Práce se z velké části (60 %) věnuje základnímu přehledu a porovnání možností integrace filtrů pracujících diskrétně a spojitě v čase, které jsou převzaty z literatury. Praktická část začíná kapitolou „4. Návrh filtru“ a tvoří 10 % práce. Zaměřuje se na návrh jednoduchého filtru, který je převzatý rovněž z literatury. Praktická část je hodně stručná a některé důležité údaje (jako např. napájecí napětí a celková spotřeba) v ní nejsou uvedeny. Schémata navrženého transkonduktoru a filtru, která měla být součástí praktické části práce, je situována v přílohách. Tato schémata navíc nejsou dobře čitelná. Část „Simulace“ je též velmi stručná a chybí zde důležité grafy, jako je např. graf závislosti THD na hodnotě vstupního signálu. Hodnota harmonického zkreslení navrženého filtru je vysoká, což je nevýhoda. Práce obsahuje několik překlepů a nesprávných formulací, např.: - Na str. 15 „(nuloavý přenos)“. - Na str. 39 „Na Obr. 17 je zobrazen průběh výstupního..“ mělo být „Na Obr. 18“. - Na str. 27 „kde KP je dána pohyblivostí a kapacitou oxidu,“ Práci hodnotím jako dostatečnou (E)

Navrhovaná známka
E
Body
55

Otázky

eVSKP id 74268