PROKEŠOVÁ, R. Podpora prodeje rodinného podniku zabývajícího se výrobou tanečních kostýmů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Mráček, Pavel

Autorka v práci prokazuje schopnost využít získané poznatky v analytické a následně pak v návrhové části. Ke zpracování přistupovala se zájmem a zodpovědně. Byla zřejmá i autorčina osobní angažovanost a blízkost k dané problematice. V rámci analýzy autorka vhodně včlenila vlastní dotazníkové šetření, které pomohlo k identifikace některých "nedostatků", které mohou zákazníci vnímat. Návrhy obsažené v práci vycházejí z výsledků analýz, jsou smysluplné a směřují v k vytyčenému cíli. Pozitivně na představivost zde pak působí včlenění obrázků, které prezentují některé návrhy v grafické podobě. Návrhy na nich zobrazené jsou povedené a zcela jistě dovedou oslovit cílovou skupinu. V případě návrhu pro využití nového zaměstnance na marketingově komunikační aktivity bych doporučil i možnost zjistit (a porovnat) podrobnější podmínky nějaké komunikační agentury, která by tyto aktivity mohla vykonávat namísto interního zaměstnance. Mohla by to být levnější varianta než vlastní zaměstnanec. Výstupy práce lze pro analyzovanou společnost vnímat jako prakticky využitelné a přínosné. Otázky k obhajobě: 1) Která z forem podpory prodeje se Vám zdá nejúčinnější pro zvýšení objemu prodeje ve Vašem odvětví? (své tvrzení zdůvodněte)

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B Návrhy předložené v práci plně směřují k naplnění stanoveného cíle - tj., že by jejich realizací mělo dojít k navýšení prodeje.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B Postup zvolený v práci lze považovat jako standardní. Použité metody jsou adekvátní.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Autorka v práci prokazuje schopnost standardně interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry.
Praktická využitelnost výsledků C Výsledky práce jsou prakticky využitelné jak z pohledu výsledků analýz, tak i pro aplikovatelnost samotných návrhů.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Autorka v práci zvolila členění na teoretickou a praktickou část. Toto členění sice není zcela podle zadané osnovy, ale respektuje ji. Celkově je práce přehledná. Autorka zde využívá vhodné terminologie a práce je na odborné jazykové úrovni.
Práce s informačními zdroji, včetně citací C Práce obsahuje adekvátní informační zdroje, které jsou vhodně citovány. Počet zdrojů mohl být vyšší. Seznam literatury se nejeví být kompletním.
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Kaňovská, Lucie

Bakalářská práce předkládá návrhy komunikačních nástrojů rodinného podniku zabývajícího se výrobou tanečních kostýmů. Autorka v práci prokázala schopnost využít získaných teoretických poznatků v analytické a návrhové části. Návrhová část obsahuje návrhy marketingové komunikace, které vychází i z dobré znalosti prostředí společnosti autorkou. Cíl práce byl naplněn. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C Cíl práce byl naplněn.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod D Autorka zvolila odpovídající metody, ale mohly být logičtěji seřazeny. Např. v kap. týkající se analýzy zákazníků je najednou vloženo dotazníkové šetření, kde chybí např. jeho cíl, vymezení respondentů, termín průběhu, forma zpracování. V teoretické části chybí vymezení některých analýz, které pak ale autorka využívá v analytické části - např. analýza konkurence, zákazníků. Analýza konkurence týkající se marketingové komunikace mohla být detailněji zpracována a pro přehlednost mohly být hlavní výstupy uvedeny v souhrnné tabulce.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Autorka je schopna interpretace dosažených výsledků, ale některé její závěry nejsou zcela přesné a jednoznačně srozumitelné. Např. mnohé příležitosti uvedené ve SWOT analýze nevychází z externího prostředí. Také kapitola souhrn analýz nehodnotí jednotlivé výstupy provedených analýz či dotazníkového šetření, ale popisuje zpracování SWOT analýzy.
Praktická využitelnost výsledků C Autorka uvedla v úvodu návrhové části přehled konkrétních návrhů, které bude dále zpracovávat, ale pak v práci návrhy řadí v jiném pořadí, což je trochu matoucí. U nákladů na dalšího pracovníka, str. 73, autorka asi nepočítá se super hrubou mzdou. Chybí souhrnný časový plán, dále zodpovědné osoby za dané návrhy a aspoň stručné vymezení možných rizik při realizaci návrhů.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň D Struktura práce neodpovídá doporučované fakultní směrnici. Také v textu chybí odkazy na konkrétní tabulky, obrázky, což znesnadňuje orientaci v textu. V textu jsou místy spíše hovorové formulace (např. str. 81 "zběžném propočtu").
Práce s informačními zdroji C Autorka využívá odpovídající informační zdroje, které vhodně cituje, ale při zpracování mohlo být využito více zdrojů.
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 127667