PAULASOVÁ, L. Psychogalvanometrické měření a biofeedback [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Hrozek, Jan

Studentka přehledně rozebrala teorii měření elektrického kožního odporu a biologické zpětné vazby. Za velký nedostatek považuji, že studentka nechodila na konzultace a v práci se proto zbytečně vyskytují chyby ze semestrálního projektu. U některých obrázků či kapitol postrádám smysl jejich uvedení. Například Obrázek 2-3 a Obrázek 2-4. Celá 5. kapitola popisuje programové prostředí LabWIEV na devíti stranách, což působí jako manuál k prostředí LabWIEV a se zadáním nesouvisí. Vytvořená aplikace odpovídá snad jen mezně zadání. Nejedná se totiž o plnohodnotnou biologickou zpětnou vazbu. Dosažené výsledky a testování aplikace jsou také velmi málo diskutovány.Po formální stránce je práce s výhradami na přijatelné úrovni. Například chybí popisky os u Obrázku 4-1 a Obrázku 4-3. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání E 25/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) F 3/20
Formální zpracování práce C 15/20
Využití literatury C 7/10
Navrhovaná známka
E
Body
50

Posudek oponenta

Čmiel, Vratislav

Studentka v práci popisuje principy biologické zpětné vazby, vlastnosti lidské kůže a způsob měření kožního odporu. V praktické části sestavila systém pro měření kožního odporu pomocí dostupného galvanometru s napojením na měřicí systém vytvořený v LabVIEW. Teoretická část je zvládnutá na dobré úrovni. Za zbytečnou však považuji kapitolu č. 5, v níž je z obecného hlediska popsáno vývojové prostředí LabVIEW a jeho prvky. K praktické části mám vážné připomínky. V práci chybí uvedení celého měřicího systému a schéma zapojení jeho jednotlivých částí, prezentováno je pouze blokové schéma softwarové části. Není znám způsob propojení a také jaký přístroj byl použit pro měření kožního odporu. Programová aplikace je velice jednoduchá a postrádá řadu prvků. Chybí zejména možnosti nastavení parametrů měření, možnosti výběru typů obrázků pro vyvolání fóbického vjemu, jednotka zobrazení průběhu měření a vyhodnocení měření. Systém byl testován jen na jedné osobě a kromě stručného textového popisu nejsou uvedeny žádné výsledky a výstupy měření. Praktická část je na nízké úrovni.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Odborná úroveň práce E 25/50
Splnění požadavků zadání E 10/20
Interpretace výsledků a jejich diskuse F 6/20
Formální zpracování práce A 9/10
Navrhovaná známka
E
Body
50

Otázky

eVSKP id 27349