ŠULKA, S. Generování ICMPv6 a IPv6 paketů pro zátěžové testování pomocí nástroje JMeter [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Bakalářská práce studenta Samuela Šulky splnila stanovené zadání v plném rozsahu. Student k řešení práce přistupoval svědomitě a svůj postup pravidelně konzultoval. V teoretické části práce jsou detailně popsány použité protokoly a nástroje pro realizaci práce. Praktická část obsahuje detailní postup zprovoznění nástroje JMeter a postup vytváření jednotlivých scénářů. I přes vzniklé komplikace ohledně generování požadovaných paketů se studentovi podařilo vytvořit několik scénářů realizující datový tok využívající protokol ICMPv6, které byly následně testovány na reálné jednoduché síti. Získané výsledky jsou v práci prezentovány a popsány. Práce obsahuje minimální počet chyb. Vlastnosti vytvořených scénářů mohly být podrobněji testovány pro různá nastavení vstupních parametrů a na základě výsledků následně lépe zhodnotit vlastností jednotlivých scénářů. Vzhledem k výše uvedenému, práci hodnotím známkou B/85 bodů.
Student Samuel Šulka se ve své bakalářské práci zabýval vývojem nových modulů do nástroje Apache JMeter pro generování záplavových ICMPv6 útoků. V práci vytvořil čtyři rozšiřující moduly pro testování čtyř scénářů zaměřených na protokol ICMPv6. Vytvořené moduly mají přehledné GUI umožňující nastavení potřebných parametrů testu. V rámci ověření činnosti modulů vytvořil testovací prostředí, kde generoval útoky z notebooku na mikropočítač Raspberry Pi 4 B. Zadání práce bylo splněno. Výsledky práce jsou přehledně prezentovány. Práce má standardní rozsah. Z formálního hlediska je práce na dobré úrovni. Literaturu by bylo vhodnější seřadit podle výskytu v práci a ne podle abecedy, na konci řádků by neměly být jednopísmenné předložky a spojky, mezi číslem a jednotkou by měla být mezera (např. na s. 18 „50%“ či na s. 34 „1Gb/s“), popisky obrázků a tabulek by měly být zakončené tečkou, podkapitoly 1.2 a 1.4 by měly obsahovat alespoň pár vět o tom, co je jejich obsahem, velikost paměti by měla být uvedena v MB či GB a ne v M či G, ukázky kódů by bylo vhodnější značit jako výpisy kódů a ne jako obrázky, na s. 24, 31 a 51 je typografická chyba sirotek, na s. 51 je typografická chyba vdova. V Seznamu symbolů a zkratek by měl být slovenský překlad významu zkratky. Práce s literaturou je na dobré úrovni. Z odborného hlediska je práce na vysoké úrovni. Není však pravda, že model OSI má 8 vrstev, jak je uvedeno na s. 14. Výběr nástroje Scapy by bylo vhodné zdůvodnit a porovnat ho s ostatními dostupnými nástroji. Výsledky práce budou využity v ICT testeru vyvíjeném na Ústavu telekomunikací.
eVSKP id 159196