LETOCHA, R. Zabezpečovací zařízení s přenosem informací pomocí mobilního telefonu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Kolka, Zdeněk

Zadáním bakalářské práce bylo navrhnout a realizovat zabezpečovací zařízení s přenosem pomocí mobilního telefonu. Během řešení projektu student pracoval samostatně (snad až příliš samostatně). Prokázal značné zkušenosti s konstrukcí elektronických zařízení včetně mechanické konstrukce. Výsledkem je plně funkční zařízení. Zvláště oceňuji, že student provedl některé testy EMC. Vlastní text zprávy má odpovídající formální úpravu, avšak se v něm místy vyskytují hovorové výrazy.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 47/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 20/20
Formální zpracování práce C 15/20
Využití literatury B 8/10
Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Kovář, Jan

Práci považuji za splněnou s některými připomínkami. Vybrat mikroprocesor s jedním sériovým rozhraním, když jsou potřeba dvě není vhodné. Nabíjení akumulátoru s uvedenými parametry bude problematické. Po formální stránce zcela chybí v textu odkazy na literaturu, což odporuje podepsanému prohlášení. Je zde popis výroby dřevěného krytu klávesnice, který do bakalářské práce nepatří. Dále se vyskytují nepřesnosti: str. 33. ‚proud nejlépe 7Ah', anglický abstrakt obsahuje česká slova, použití zkratky CPU pro jednočipový mikroprocesor není přesné. Dále autor uvádí špatnou dostupnost telefonu Siemens C35, tento telefon se již několik let nevyrábí. Jeho použití v konstrukci bylo čistě dáno publikovaným návodem na komunikaci s tímto telefonem. Vhodnější by bylo použít GSM modul.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 18/20
Formální zpracování práce E 5/10
Odborná úroveň práce E 25/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse D 12/20
Navrhovaná známka
D
Body
60

Otázky

eVSKP id 23077