ČERMÁK, V. Zvukový efekt pro změnu výšky tónu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.

Posudky

Posudek vedoucího

Schimmel, Jiří

Student pracoval na bakalářské práci aktivně během celého semestru a pravidelně předkládal výsledky a konzultoval další postup. Nejprve vyzkoušel algoritmy detekce a změny výšky tónu v Matlabu a na základě výsledků vybral fázový vokodér a autokorelaci pro implementaci v prostředí JUCE jako zásuvný modul technologie VST, který je funkční v režimu změny výšky tónu i v režimu automatického dolaďování. Text práce má poměrně velký rozsah, ale je přehledný s minimem formálních chyb. Implementace v Matlabu je popsána poměrně obsáhle a je doplněna diagramem tříd, popis implementace v prostředí Juce je ale stručnější. Po formální stránce je práce na velmi dobré úrovni bez formálních nedostatků, výhrady mám pouze k velikosti obrázků, některé jsou zbytečně velké a jiné příliš malé, a k obr. 1.16, který měl být přepracován do vektorové grafiky s českými popisky.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Sysel, Petr

Bakalářská práce je značně rozsáhlá, ale relativně dobře a přehledně strukturovaná. Snad jen část 1.7 věnovanou teorii ladění bylo lépe uvést jako první, protože je to zásadní téma práce a předchozí části se na ni odkazují. Formální stránka práce je na velmi dobré úrovni s minimem chyb. U některých obrázků by měl být použit větší stupeň písma, větší by měly být i obrázky spekter signálů pro lepší odečítání, občas se objeví odkaz na rovnici bez kulatých závorek. Seznam literatury obsahuje dostatečný počet zdrojů, které jsou v textu průběžně citovány. Zadání závěrečné práce považuji za splněné, kladně hodnotím především implementaci ve dvou různých prostředích: Matlab a JUCE v jazyce C++. To usnadní další rozšiřování aplikace o nové teoretické metody a jejich následné praktické použití.

Navrhovaná známka
A
Body
97

Otázky

eVSKP id 151117