HLAVATÁ, M. Zefektivnění nákupní činnosti při automatizovaném procesu objednávky [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Jurová, Marie

Kladná motivace ke zpracování zadaného úkolu z praxe se projevovala po celý poslední ročník magisterského studia. K návrhům řešení přistupovala systematicky a rychle odstraňovala nejasnosti či negativa přístupu k realizaci v podmínkách praxe.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A Práce byla velmi podnětná vzhledem k tomu, že nákupní činnost přináší v současnosti pro příjemce vysokou přidanou hodnotu především v mezinárodních společnostech.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod A Zvolené sestavení práce vykazuje inženýrský přístup k zadanému problému řešení. Metody pro netradiční přístup na základě produktového katalogu pro všechny dílčí kroky použití je nutno kladně zhodnotit.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Navržené postupy jsou vytýčeny jak z pohledu přínosů pro uživatele, tak i z hlediska možných negativ, které se v realitě průmyslové praxe mohou vyskytnout.
Praktická využitelnost výsledků A Využitelnost výsledků řešení je nutno zhodnotit i z mezinárodního přístupu nadnárodních corporací i organizace v českém prostředí.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Použitá terminologie i grafická úroveň podtrhují svědomitost a motivaci autorky. Grafická úprava práce splňuje požadavky kladené na inženýrskou práci.
Práce s informačními zdroji, včetně citací B Výsledky návrhu nákupních činností dokumentují dobrou znalost odborných přístupů z uvedené literatury. Citační podmínky jsou také autorkou respektovány.
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Hiripi, Jana

Teoretická část: Rozsah teoretické části zcela vyhovuje požadavkům diplomové práce. Zabývá se nejenom definicí různých pojmů důležitých k pochopení navrhovaného řešení, jako například popisem Procure-to-Pay procesu, rozdílem mezi Direct a Indirect procurementem, ale také popisem firmy Zebra Technologies a jejího portfolia. Grafické zpracování portfolia firmy je velice srozumitelné a názorné. Oceňuji také analýzu silných a slabých stránek firmy. Praktická část: Je třeba pozitivně hodnotit, že autorka k tématu přistoupila na základě praktických zkušeností (pracovního úvazku ve firmě Zebra) a vyústění její diplomové práce vede k praktickému využití. Navrhuje inovaci pro proces objednávání tzv. Non-Catalogue položek zavedením interních katalogů, které v sobě nese nemalou řadu přínosů pro firmu Zebra. Vizualizací současného procesu versus navrhovaného řešení jednoznačně poukazuje na neefektivitu současného procesu. Za malý nedostatek považuji, že práce není trochu lépe strukturována a definice v teoretické části jsou uváděny trochu neuspořádaně. Při celkovém hodnocení je však třeba ocenit praktickou část, která je neoddiskutovatelným přínosem pro firmu Zebra. V diplomové práci byl zhodnocen současný stav nákupního procesu firmy, provedena analýza, doporučeny změny a navrženo zlepšení činností, které má firma v rámci zefektivnění realizovat. Tím byl cíl diplomové práce splněn a proto práci jednoznačně doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Praktická využitelnost výsledků A
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji A
Splnění stanovených cílů A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 108518