ORSÁGOVÁ, M. Studenti sobě - Studentské centrum Poříčí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Jura, Pavel

Práci autorky na projektu lze hodnotit jako vyváženou. Po analýze možností objemového řešení na půdorysu dvou podélných hmot zvolila jednoznačný koncept, který postupnými úpravami dopracovala do čistopisu bez zásadních pochybení. Lapidární a jasně čitelný návrh působí přesvědčivě, snad vyjma konkrétního řešení střední haly s nejasným využitím. Celkově přiměřené formální zpracování s graficky skvěle provedenými pohledy bohužel oslabuje provedení perspektiv a zákresu do fotografie. Otázky a náměty k obhajobě: Popište řešení obkladu fasády, dokladujte referenční stavbou

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Přístup studenta ke zpracování obvyklý přístup, průběžná práce na projektu
Navrhovaná známka
B
Body
88

Posudek oponenta

Poslušná, Iva

Předložená práce splňuje všechny nároky na závěrečnou práci bakalářského stupně studia architektury. Vyspělost projektu prokazuje zralost myšlení autora. Vlastní návrh pak provozním i architektonickým řešením odpovídá objektu přívětivého městského domu, ale reálným materiálem fasády klame o dojmu vnitřní funkce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Urbanistické řešení B - návrh zajímavým způsobem dotváří blok ve dvou paralelních objektech ve stopě parteru a vtahuje okolní život dovnitř - vysoká četnost vjezdů z tak frekventované komunikace jako je Vídeňská může být problematická
Architektonické řešení A - členění velké hmoty citlivě reaguje na přiléhající hotel i nárožní vstup - fasády v pohledech působí přívětivě a obytně vzhledem k funkci (dle zprávy však použitý materiál je corten, výkresy napovídají spíše dřevo)
Provozní řešení A - jednotlivé provozní celky jsou přehledně a logicky členěny včetně vstupů - hlavní nástup z nábřeží protíná celou hloubku objektu až do venkovního dvora se zajímavým pokračováním ve vertikále v podobě vnitřní meandrové komunikace v obytných podlažích (jejich transparentní podlaha se dá jen tušit z výkresů) - v dispozičním trojtraktu je na škodu absence “obývacího pokoje”, či relaxačního mobiliáře (křesla, pohovky..), stejně tak dostatečných úložných prostor v pokojích - velice příznivě doplňují některé pokoje venkovní terasy (2NP)
Technicko konstrukční řešení B - zvolené řešení je úměrné jednak geologickým poměrům v místě lokality, jednak navržené formě objektu - zvolený materiál fasád působí barevností a členěním efektně, ale dodává výraz spíše komerčního objektu
Formální úroveň B - výkresy projektu jsou dostatečně propracovány - osnova průvodní zprávy neodpovídá konvenčnímu členění (mnohé zbytečně detailní odstavce jsou identické s průvodní zprávou obhajující Niny Ličkové vedené stejným učitelem)
Navrhovaná známka
A
Body
90

Otázky

eVSKP id 39631