ROBEŠOVÁ, M. Příprava a charakterizace SNOM sond [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Dvořák, Petr

Studentka Magdaléna Robešová patří mezi velmi soběstačné, pracovité a pilné studentky, která tuto píli projevila i do předložené bakalářské práce. Zadané úkoly a cíle plnila svědomitě a jediné co ji lze maximálně vytknout, že nezbyl potřební čas na experimentální testování připravených sond pomocí SNOM techniky, což byl jeden z nadstavbových cílů. Je ale nutné v tomto případě přihlédnout k nouzovému stavu vyhlášeného Vládou ČR, který neumožňoval veškerý možný čas být v laboratoři. Nicméně práce je z formálního hlediska velmi zdařilá a celková úroveň práce je nadstandardní, a proto ji doporučuji k obhajobě s výslednou známkou A.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Rovenská, Katarína

Slečna Magdaléna Robešová sa vo svojej bakalárskej práci zaoberá výrobou SNOM sond a overovaním ich kvality. Práca je prehľadne členená: po úvodných teoretických kapitolách o nanofotonike a jej zobrazovacích metódach študentka diskutuje využiteľnosť SNOM hrotov pre spektroskopické účely. V nadväzujúcej kapitole študentka podrobne popisuje postup výroby SNOM hrotov. Slečna Robešová si očividne postupy spojené s výrobou a charakterizáciou SNOM sond plne osvojila. Z textu práce je pomerne ťažké usúdiť, do akej miery študentka sledovala zavedené postupy, resp. či do procesu výroby sama zaviedla nejaký originálny prvok. Posledné kapitoly práce sú venované charakterizácii vytvorených sond. Študentka uvádza vybrané parametre pripravených sond, no diskusia o tom, či sú dosiahnuté výsledky dostatočné, mohla byť obšírnejšia. Tento nedostatok čiastočne supluje posledná kapitola práce, kde študentka demonštruje funkčnosť vytvorenej sondy jedným SNOM meraním. Dojem vydarenej záverečnej práce kazí niekoľko formálnych nezrovnalostí, napríklad: - elektrický dipólový moment p je v texte uvedený ako „elektrický dipól“ ajeho značenie vtexte/obrázkoch rôzni, - obrázok 1.1 má v popise časti a) ab), no tieto vobrázku nie sú vyznačené - obrázky 3.1(b-d) vôbec nemajú oporu vtexte, apod. Predloženú bakalársku prácu odporúčam na obhajobu ahodnotím ju klasifikačným stupňom B, veľmi dobre.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 132015