BOHUŠ, M. Přístroj pro měření reakční doby [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2013.

Posudky

Posudek vedoucího

Balogh, Jaroslav

Předložená práce pojednává o reakční době, jejích složkách, možnostech ovlivnění a využití. Na základě této teorie byl studentem navržen přístroj pro měření reakční doby na základě audio-vizuálních podnětů. Navržený přístroj byl sestrojen s použitím mikrokontroleru ATmega16, který pomocí periferií generuje audio-vizuální podněty, vyhodnocuje vstupní data od uživatele a zobrazuje údaje na LCD. Praktická část byla demonstrována, je plně funkční, splnila zadání v celém rozsahu a svojí kvalitou je na bakalářské úrovni nadstandardní. Výhrady mám k textu páce plynoucí z faktu, že student nevyužil konzultace. Vlastní text nemá optimální pořadí podkapitol a postrádá některé důležité výsledky, které jsou uvedeny pouze v přílohách bez patřičného komentáře. Práce není napsána v jednotném jazyku ani rodu a některé literární zdroje nejsou dohledatelné. I přes uvedené nedostatky hodnotím práci výborně / A

Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Kolářová, Jana

Student Michal Bohuš se ve své bakalářské práci věnoval návrhu a realizaci přístroje pro měření reakční doby. V úvodní části uvedl jak je reakční doba definována, jakým způsobem se měří a uvedl také různé typy podnětů. Přehledně sepsal kapitolu o různých vlivech na reakční dobu a kapitolu o využití tohoto typu měření. Tato část práce je sepsána velmi přehledně, jednoduše a logicky. V praktické části se student zabývá popisem navrženého přístroje a podrobně popisuje konstrukční řešení jednotlivých částí. Důležité parametry, výpočty a některá zapojení uvádí v textu. Přístroj student zkonstruoval a jeho funkčnost ověřil během měření na několika osobách. Dosažené výsledky by byly uspokojivé pro dostatečný počet měření. V textu bohužel není uvedeno, kolik měření bylo provedeno. Reakční dobu ověřoval také pomocí osciloskopu, i když toto měření bylo pouze orientační. Na závěr student uvádí možnosti dalšího vylepšení měřicího přístroje. Práce svým rozsahem textu odpovídá požadavkům na bakalářskou práci. Svou praktickou částí však tyto požadavky převyšuje. Velmi oceňuji přílohy - blokové schémata, vývojové diagramy, schémata zapojení, konstrukční výkresy atd. Nicméně velkou výtku mám k neprovázání textu s těmito přílohami. Z formálního hlediska mohu vytknout pouze používání zkratek bez uvedení jejich významu při prvním výskytu v textu (PSÚ, DRT aj.). Student využíval dostatečné množství literatury a správně ji v textu citoval. Předložená práce splňuje zadání ve všech bodech a hodnotím ji přes uvedené výtky stupněm výborně A/95 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
95

eVSKP id 65755