PELC, L. Metody ditheringu obrazu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.
Student pracoval ve vlnách, přičemž té poslední předcházelo příliš dlouhé období klidu. Proto závěr, ačkoliv byl intenzivní, nepřinesl tolik, abych mohl prohlásit, že zadání bylo splněno: Nebyly zvládnuty objektivní metody srovnání a porovnání výpočetní náročnosti. Pozitivem je vytvořený JAVA aplet, ačkoliv si dokážu představit ještě několik funkcionalit, které nyní postrádá.
Předložená diplomová práce se zabývá metodami ditheringu obrazu. Práce má dobré členění, autor nastudoval různé metody pro dithering obrazu, které teoreticky popsal v první části. Tyto metody implementoval ve formě funkčního java appletu, kterým lze jednotlivé metody ditheringu otestovat. Škoda, že applet neumožňuje načtení libovolného obrázku. Jedním z cílů práce bylo srovnání implementovaných metod. Zde je třeba ocenit, že autor vytvořil webový datazník, jehož cílem bylo subjektivní zhodnocení výsledků implementovaných metod ditheringu. Výsledky průzkumu jsou v závěru vyhodnoceny a lze je považovat za vypovídající, jelikož se průzkumu účastnil poměrně velký počet lidí. Menší výhradu lze mít ke splnění zadání práce, kde měl student metody porovnat nejen na základě subjektivních testovacích metod, ale i objektivních. Taktéž bylo cílem porovnání metod z hlediska výpočetní náročnosti. Ačkoliv se v přehledu autor u některých metod zmiňuje o jejich výpočetní náročnosti, více ucelené zhodnocení nebo srovnání všech metod, např. na základě změření doby výpočtu, by nebylo na škodu. Po formální stránce je práce na dobré úrovni, jen občas se objevují nedostatky jako překlep, špatně formulovaná věta atd. Obsahuje-li práce obrázek, je dobrým zvykem na něj v textu odkázat (Obr. 2.6). Přes uvedené výhrady se domnívám, že jádro zadání bylo dostatečně zpracováno a práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 66661