KOZUMPLÍK, M. Řízení servopohonu pomocí platformy Zedboard [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Pan Miroslav Kozumplík se ve své diplomové práci věnoval implementaci algoritmu vektorového řízení pro platformu SoC Zynq-7000. Druhá část práce se věnuje návrhu DPS, která obsahuje dva dvouúrovňové frekvenční měniče pro řízení PMSM servopohonů. Zadání práce bylo po časové stránce i teoretické náročné. Výborně pracoval s použitou literaturou. Pan Miroslav Kozumplík si optimálně rozvrhl svoji práci na celou dobu řešení dané problematiky, pracoval soustavně a svědomitě. Dle vlastního uvážení se zúčastňoval pravidelných konzultací, na které přicházel vždy výborně připravený. Vypracovaná diplomová práce je napsána v logickém sledu a splňuje požadavky zadání. Při jejím vypracování student, dle mého názoru, prokázal výborné inženýrské schopnosti. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji výborně A -93.
Diplomová práce pana Miroslava Kozumplíka na téma Řízení servopohonu pomocí platformy Zedboard se zabývá návrhem a realizací jak HW (desky plošného spoje) tak i návrhem a realizací SW (implementace vektorového řízení na platformě ZYNQ-7000) nezbytného pro řízení střídavých elektrických pohonů. Práce má 73 stran od úvodu po závěr a vzhledem k její náplni lze zadání považovat za velmi obtížné jak po stránce časové tak i odborné. Autor při své práci postupoval velmi precizně a celková odborná úroveň práce je velmi dobrá. Jazyková úroveň práce je taktéž velmi dobrá. V celé práci byl objeven pouze jeden překlep. Celkový dojem z prezentace ovšem kazí použití nevhodných datových formátů pro některé obrázky (strana 23, 24, 25, 28, 29 a 39). Obrázek 5.7 na straně 69 je nejspíše špatný a měl tam být úplně jiný, protože je totožný s obrázkem 5.6 na straně 68. Autor také správně pracuje s literaturou. I přes zmíněné nedostatky nelze práci hodnot jinak než jako velmi dobrou s bodovým hodnocením 93A.
eVSKP id 160106