BÁRTA, J. Usměrňovače s nízkým napájecím napětím a s nízkou spotřebou pro zpracování biologických signálů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Kledrowetz, Vilém

Student Jakub Bárta se zaměřil ve své práci na návrh usměrňovačů v technologii CMOS pro biomedicínské aplikace. Na začátku semestru se student začal aktivně práci věnovat. Krátce po té ale aktivita upadla a na práci opět začal pracovat až v druhé polovině semestru. I přes to student ukázal, že v dané problematice je schopný se rychle zorientovat. Za měsíc se mu podařilo navrhnout usměrňovač typu „Winner takes all“ ve dvou variantách a po té optimalizovat zapojení, kdy se povedlo v obvodu snížit počet tranzistorů i spotřebu obvodu. Na formální stránce práce bylo potřeba hodně zapracovat. První verze bakalářské práce obsahovaly spoustu chyb. Protože korekce probíhaly na poslední chvíli, ne všechny se podařilo odstranit. I přes výše uvedené výtky student splnil zadání. Ukázal, že je schopný sám navrhnout obvod včetně vlastních modifikací. Navrhuji hodnocení B/84 bodů.

Navrhovaná známka
B
Body
84

Posudek oponenta

Háze, Jiří

Student si vybral stále aktuálnější téma a tím je využití tzv. chytré elektroniky pro biomedicínské aplikace. Z hlediska splnění zadání lze konstatovat, že bylo splněno. Student po prostudování literatury využil dvě známe struktury a pro danou technologii navrhnul a simuloval dvě struktury usměrňovačů. Po sérii ověřovacích simulací bylo prokázáno, že s nimi lze dosáhnout požadovaných parametrů. Chybí mi ale například corner analýza a její porovnání se zadanými parametry. Dále bych očekával trochu vlastní přístup a alespoň pokus o vlastní topologii usměrňovače. Mám několik připomínek i k formálnímu zpracování práce. Některé obrázky nemají ve svém popisku odkaz na zdroj resp. obecně odkazy na literární zdroje v textu vcelku chybí. Dále student pracuje nestandartně s odrážkami např. na str. 16. Doporučil bych vyvarovat se některých anglických odborných výrazů, byť jsou obecně známé např. vstupní drift, gain-boosting, offset. Text je místy psán v 1. osobě místo trpným tvarem vět. Popisky tabulek mají být zarovnány vlevo. V textu je také řada překlepů. S ohledem na výše uvedené hodnotím práci stupněm C.

Navrhovaná známka
C
Body
75

Otázky

eVSKP id 102968