ŠTEFANÍK, P. Dithering obrazu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Rajmic, Pavel

Pavel Štefaník si počínal během řešení bakalářské práce samostatně a iniciativně. K práci nemám prakticky žádné výhrady, splnil zadání. Pouze poznamenávám, že si místy student plete termíny subjektivní a objektivní.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Zátyik, Ján

Student ve své práci popisuje velký počet metod ditheringu a většinu metod implementoval do prostředí MATLAB. Výsledky dal k dispozici na CD. Zadání bylo zcela splněno. Práce je vhodně členěna na kapitoly. V úvodní části se student zabývá popisem základních pojmů. V kapitole, kde popisuje jednotlivé metody ditheringu, uvádí pokaždé i kód funkce a výstupní obrázek dané metody, čímž dává komplexní přehled o tom, jak daná metoda problematiku ditheringu řeší. Student se dále věnuje subjektivnímu a objektivnímu ohodnocení výsledků. Pro ohodnocení použil několik typů obrázků a výsledky nehodnotil pouze sám. Pro vyhodnocení použil i výsledky 26 ochotných respondentů. Účastníci dotazníku měli za úkol hodnotit obrázky z hlediska líbivosti a podobnosti s původním obrázkem na stupnici od 1=nejhorší do 10=nejlepší. V tabulkách 4-5,4-6 a 4-7 však uvádí průměr získaných hodnot větší než 10. Pravděpodobně se jedná o neúmyslné posunutí desetinné čárky o jednu číslici. Přístup studenta k použitelnosti strukturální podobnosti SSIM pomocí Gaussovského rozmazání hodnotím kladně. Ve funkcích postrádám krátkou nápovědu. Z formálního hlediska třeba vytknout, že jedno- a dvojpísmenná slova navazují na následující slovo s menší mezerou, než ostatní slova, čímž se stává text méně pohodlný pro čtení. V textu lze najít i několik překlepů. Práce obsahuje velké množství obrázků. Celkově je práce na vysoké úrovni.

Navrhovaná známka
A
Body
90

Otázky

eVSKP id 52210