BODNÁR, D. Dispoziční řešení malé obrobny v rámci dané firmy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Štroner, Marek

Autor k dané bakalářské práci Dispoziční řešení malé obrobny v rámci dané firmy přistupoval zodpovědně a svědomitě. Na zadaném tématu pracoval samostatně a využíval svých znalostí a chodil problematiku konzultovat. V rámci řešení zvolil představitele výroby a to součást trysku horkého systému pro vstřikování plastů. Zpracoval rešeršní studii a spočítal konkrétní kapacitní propočty pro danou dílnu. Na jejím návrhu zpracoval dvě varianty a to variantu A a variantu B. Varianta A spočívala ve využití klasických soustruhů a následně frézek, kde manipulačním prostředkem byly manipulační vozíky. Varianta B již měla manipulaci zajištěnou jeřábem a místo soustruhů a frézek bylo zajištěna výroba obráběcími centry. Tímto autor vytvořil úsporu na ploše o 26 m2 a snížil počet pracovníků o dva. Závěrem se dá říci, že daná práce je na dobré úrovni.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací B
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Dvořák, Milan

Autor v bakalářské práci uvádí návrh dispozičního řešení obrobny pro zvolenou součástku Trysku z oceli 1.2343. Roční produkce je 9 000 kusů. V teoretické části popisuje základní postupy a zásady technologického projektování s odkazem na uvedené literární prameny. Celkem 25 zdrojů, které až na jeden případ doporučené literatury vedoucím bakalářské práce , cituje. Uvádím některé nedostatky formálního charakteru, jako u obr. 2 je nevhodně umístěný text Technologické projektování přerušením kružnice. Na s. 17 by bylo vhodnější označení ploch písmenem S místo označení v práci F. Od s.22 začíná praktická část práce. Zde autor po nezbytných kapacitních propočtech uvedených v teoretické části práce, prezentuje 2 dispoziční řešení- variantu A a B. Varianta A je původní technologický postup ve firmě, s kterou autor práce spolupracoval. Vedle klasického strojového parku byly pro manipulaci použity pouze manipulační vozík a palety. Ve variantě B je navržen autorem práce mostový jeřáb a CNC soustružnické centrum. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 121457