VÁGNER, R. Měření fotometrických parametrů světelných zdrojů pro interaktivní panel [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.
Předložená práce měla za hlavní cíl tvorbu karet s parametry charakteristickými pro světelné zdroje. V rámci této práce bylo studentovi zadáno, aby tyto parametry nastudoval, změřil a přehledně vyobrazil na jednotlivých kartách. Vše splnil a vyrobené karty budou sloužit jako výuková pomůcka na interaktivním světelném panelu v laboratoři světelné techniky. Co se týká vlastního přístupu studenta k řešení zadané práce, tak k ní nemám připomínek. Student chodil jak na konzultace tak i na měření připraven a v laboratoři strávil poměrně dlouho času, protože vlastní měření bylo časově náročné. Kladně hodnotím i jeho trpělivost při tvorbě finálního vzhledu katry, neboť tento se několikrát předělával, aby se přizpůsobil čitelnosti. K textu práce mám pár drobných výhrad, týkající se především drobných gramatických chyb (spojka "a" na konci řádku, interpunkce ve slově měřicí apod.) nebo chybějících křížových odkazů, případně mylně označených odkazů na kapitolu "nula". V práci je rovněž chybně uváděn typ napájecího zdroje APT 300XAC místo APT 310 XAC, což ovšem ve výsledku nehraje roli. Výraznější výtku mám ke schématu zapojení na Obr. 5.11, kde připojení k osciloskopu nedává smysl a u wattmetru chybí propojení druhého pólu napěťové strany. K obsahové stránce nemám připomínek. Popsané drobné nedostatky jsou bohatě vyváženy vlastní prací studenta a v konečném důsledku je lze do jisté míry přehlédnout. Z tohoto důvodu hodnotím práci stupněm A (90 bodů) a doporučuji k obhajobě.
Student Richard Vágner měl za úkol vypracovat bakalářskou práci na téma Měření fotometrických parametrů světelných zdrojů pro interaktivní panel. Práce odpovídá zadání a všechny zadané body student splnil. Student se ve své práci zabýval rešerší měřících metod světelných zdrojů. Dále se zabýval měřeních vybraných světelných zdrojů z interaktivního panelu, které měřil v laboratoři světelné techniky pomocí popsaných metod. Naměřená a vyhodnocená data pak vynesl na karty. Práce je psaná přehledně a srozumitelně. V práci se občas objevují gramatické chyby nebo menší nepřesnosti. Na stranách 17 a 24 je neplatný odkaz na obrázek. Číselný odkaz na literaturu se píše před tečku, v práci jej student uvádí za tečkou. Nátěr kulového integrátoru není na bázi baru ale barya. Zkratka „SZ“ není v seznamu zkratek. Na straně 38 je odkaz na neznámou Kapitolu 0. U přístrojů, použitých při měření, je lepší uvádět výrobní než evidenční číslo. Student u jeho vlastních obrázků zbytečně uvádí v citaci, že jsou jeho vlastní. Ve schématu na obrázku 5.11. jsou chybně zapojené CH1 a CH3. I přes tyto drobné nedostatky je práce přínosem. Doporučuji ji proto k obhajobě u SZZ a hodnotím ji známkou A.
eVSKP id 119169