BEDNÁŘ, T. Monitorování namáhání stožárů vn [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Bejček, Ludvík

Pan Bednář prokazoval v průběhu řešení své bakalářské práce obecně vcelku dobré odborné znalosti. Tyto byly ale rozdílné podle konkrétní činnosti, tj. podle toho, zda se jednalo o koncepční řešení, návrh zařízení, jeho realizaci, konstrukční řešení nebo experimentální ověřování. Práci věnoval poměrně dost času, bohužel s nestejnou účinností (postupně se zvyšovala). Konzultací a vedení potřeboval v poněkud větším rozsahu, s realizací a experimentálním ověřováním mu pomáhali pracovníci zadavatele bakalářské práce. Se zvláštními potížemi se během práce na bakalářském projektu nesetkal.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání C 35/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) D 13/20
Formální zpracování práce C 15/20
Využití literatury C 7/10
Navrhovaná známka
C
Body
70

Posudek oponenta

Beneš, Petr

Úkolem studenta bylo seznámit se s problematikou měření namáhání stožárů vn a vvn, navrhnout snímače pro měření namáhání stožárů a provést praktická měření v terénu. Zadání bakalářské práce je poměrně neurčité a není z něj zcela jasné, co je konkrétním cílem práce. Ten je upřesněn v kapitole 1.1 a lze ho v této podobě považovat za splněný. Byly shromážděny informace o venkovních vedeních vvn, klimatických vlivech na vedení a stožáry a byly vybrány veličiny vhodné pro měření. Měření byla provedena. Na druhou stranu se domnívám, že informační obsah a kvalita provedených měření je nízká. Student více měřil než přemýšlel, k čemu bude jeho měření vlastně dobré. Teoretická část má kompilační charakter a zejména kapitola 2.4. obsahuje kopie textu, které nemají s řešeným problémem téměř nic společného a pouze zvyšují počet stran bakalářské práce. Naopak v této části postrádám alespoň pokus o vlastní přínos autora k analýze problému, co je hlavní příčinou poruch vn a vvn vedení a jak lze příslušné hypotézy měřením potvrdit nebo vyvrátit. Praktická část popisuje provedená měření, způsob zapojení příslušné instrumentace a ukázky naměřených hodnot. V závěru jsou velmi stručně některá měření zhodnocena. Po formální stránce je práce na dobré úrovni, obsahuje minimum gramatických chyb a překlepů. I přes vytknuté nedostatky se domnívám, že práce svědčí o bakalářských schopnostech studenta a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání B 16/20
Odborná úroveň práce C 35/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse E 11/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
C
Body
70

Otázky

eVSKP id 22165