NEDOMA, J. Projektová dokumentace elektro rodinného domu v rozsahu pro realizaci [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.
V předložené práci autor řešil problematiku zpracování projektové dokumentace elektro pro rodinný dům. V teoretické části práce autor podrobně zpracoval podmínky a postupy pro projektování silových a datových rozvodů. Jednotlivé kapitoly v teoretické části práce na sebe navazují a je z nich zřejmé, že autor provedl podrobnou rešerši dostupných informačních zdrojů a v řešené problematice se velmi dobře orientuje. V praktické části je zpracována projektová dokumentace elektro pro dřevostavbu, včetně slaboproudých rozvodů a návrhu systému LPS. S ohledem na autorovi dosavadní zkušenosti z oblasti projektování, hodnotím zpracovanou projektovou dokumentaci jako velmi dobrou. Některé nepřesnosti, které se v dokumentaci vyskytují, pramení především z nízkých praktických zkušeností autora. Student byl v průběhu zpracování aktivní, pracoval samostatně a technické problémy se vždy snažil vyřešit vlastním návrhem. Práci splňuje veškeré požadavky a náležitosti, proto ji doporučuji k obhajobě. Otázky a připomínky: 1. V technické zprávě je nesoulad u definice výpočtového proudu - je použito dvojí značení pro soudobý příkon. 2. U návrhu umělého osvětlení jsou venkovní svítidla S24 sdružena do jedné skupiny - toto řešení není praktické, protože při jejich zapnutí vždy dojde k rozsvícení všech svítidel po dvou třetinách obvodu objektu a ne jen té části, která je pro uživatele adekvátní. 3. Ve výkresech UO nejsou vždy popisy ovládacích tlačítek korektně přiřazeny k jednotlivým ovládacím prvkům.
Předložená bakalářská práce pana Jakuba Nedomy se zabývá zpracováním projektové dokumentace pro realizaci silnoproudých a slaboproudých rozvodů ve dvoupodlažním rodinném domě. Práce popisuje definice pro tvorbu projektové dokumentace a celý systém elektrické instalace v rezidenčním objektu od elektrické přípojky až po jednotlivé okruhy. Práce je rozdělena do devíti kapitol, které na sebe logicky navazují. Přílohu tvoří technická zpráva, výkresová dokumentace jednotlivých systémů v jednotlivých podlažích a schémata a rozložení rozváděčů ER, RS1 a RS2. Po jazykové stránce je práce na velmi dobré úrovni, obsahuje minimum pravopisných chyb, překlepů a nepřesností, například znak „*“ je vyhrazen pro konvoluci, a ne pro násobení. Rozsah práce je přiměřený. Jednotlivé kapitoly by měly vždy začínat na nové straně. V praktické realizaci mám několik připomínek. Z výkresu elektroměrového rozváděče vyplývá, že vývod, který z něj pokračuje do podružného rozváděče je veden jako TN-C kabelem CYKY 5x10 a jeden z vodičů v kabelu je používán na signál HDO. Zde je lepší použít pro HDO signál samostatný kabel například CYKY 3x1,5 a vést ho společně v chráničce se silovým vedením. V technické zprávě je uvedeno, že se jedná o dřevostavbu, potom v podružném rozváděči chybí proudový chránič s rozdílovým proudem 300 mA, který se v dřevostavbách předřazuje před instalaci z důvodu požární bezpečnosti. I přes tyto drobné výtky je práce na výborné úrovni, svědčí o bakalářských schopnostech studenta a doporučuji ji k obhajobě s hodnocením A 95 b.
eVSKP id 119153