OLENOČIN, Š. Mobilní aplikace pro prvky chytré budovy [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2023.
Student vypracoval práci na téma Mobilní aplikace pro prvky chytré budovy. V teoretické části se student věnuje popisu principu vývoje aplikací pro různé operační systémy, programovacímu frameworku a programovacímu jazyku dart. Dále popisuje biometrické systémy a podobné aplikace od různým dodavatelů. V praktické části se věnuje samostatnému programování mobilní aplikace. V praktické části student podrobně popsal jednotlivé kroky tvorby mobilní aplikace. Nejdříve se věnoval principu komunikace s backendovým prostředím Thingsboard. Dále je součástí aplikace implementován princip autorizace a přihlašování včetně biometriky. Jako další část je naprogramována sekce pro zobrazování dat z reálných zařízení. Úroveň práce bohužel trochu snižuje někdy nedostatečné popsání jednotlivých funkcí aplikace. V práci se občas objevují typografické a formální chyby. Některé obrázky mají špatnou kvalitu. Práce byla ve všech bodech splněna. Vzhledem k výše uvedenému hodnotím práci známkou B/85.
Student zpracoval přehledně obecnou teorii o návrhu mobilních aplikací, která čtenáři představila všechny nutné kroky pro úspěšný návrh. Dále student provedl shrnutí biometrických systémů se zaměřením na otisk prstu a detekci obličeje. Praktická stránka práce se nejprve zaměřuje na průzkum trhu již existujících mobilních aplikací. V rámci průzkumu student shrnuje jednoduchost, funkčnost a přihlašovací prvky pro každou zkoumanou aplikaci. Z pohledu celé práce by se zde hodilo srovnání více mobilních aplikaci. Zbytek praktické práce shrnuje postupy a výsledky vývoje vlastní mobilní aplikace, která skrze RESP API získává data ze serveru. Text shrnuje postupy při tvorbě aplikace se zaměřením na zisk dat ze serveru a přihlášení uživatele. Bohůžel zde není podrobněji popsan postup s výsledky porovnání více biometrických metod přihlášení s ohledem na popsané možnost z teoretického úvodu a zadání práce. Přiložené zdrojové kody aplikace jsou logicky strukturované s minimem nadbytečných funkcí. Struktura práce je dobře logicky rozdělana. Nicméně práce obsahuje spoustu chyb, jak po formální stránce (obecné formátování textu, přetákající zdrojové kody mezi stránkami, referencování tabulky biometrických metod, obsah textu některých odstravců), tak po gramatické stránce. Vytvořená aplikace byla studentem představena s praktickou ukázkou všech nabízených funkcí. S ohledem na praktickou ukázku mobilní aplikace a zmíněné nedostatky práci hodnotím 71 body, C.
eVSKP id 151207