KADĚRA, P. Demonstrační zařízení pro sklízení energie [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Student se v rámci práce věnoval využití sklízení energie v reálných podmínkách. Student nastudoval možnosti sklízení energie z mobilních komunikačních systémů a pro předvolený modul navrhl několik vhodných antén a také testovací obvod, který sklízení demonstroval. V různých lokalitách města Brna pak zařízení úspěšně otestoval. Student zadání beze sporu splnil. Student se v komplexní oblasti zorientoval velmi rychle, o čem svědčí i seznam použité literatury. Při návrhu postupoval vždy systematicky, kde nejprve vycházel z teoretických vztahů a v simulátoru pole pak návrh zpřesnil. Velmi kladně hodnotím práci studenta v průběhu semestru i jeho zápal pro danou problematiku. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení A (100 b).
Autor se zabýval využitím volného elektromagnetického pole pro napájení nízko-příkonových zařízení a návrhem rektifikační antény v pásmu GSM 900 MHz. Toto téma je v dnešní době velmi aktuální. Práce je logicky rozdělena do šesti kapitol. Úvodní kapitola je napsána věcně a obsahuje vše podstatné spadající to této problematiky. V dalších dvou kapitolách jsou popsány parametry a požadavky na jednotlivé bloky rektifikační antény, ze kterých autor dále vychází pro návrh přijímací antény. V kapitole čtyři a pět jsou uvedeny simulované a změřené parametry dvou vybraných anténních struktur a výsledky terénního měření rektifikační antény, které považuji za velmi přínosné. Po formální stránce bych vytkl pouze předeslání problémů okolo výroby antény už v kapitole 3.3. Práci považuji za teoreticky a prakticky velmi dobře zpracovanou, po obsahové i formální stránce nadprůměrnou. Autor při své práci využíval nadprůměrný počet zdrojů (58 citací). Práci hodnotím stupněm A (výborně) a doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 93371