JABLONČÍK, L. Regulátor solárního ohřevu bazénu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Student Bc. Lukáš Jablončík vypracoval diplomovou práci na téma „Regulátor solárního ohřevu bazénu“. Cílem práce byl návrh regulátoru solárního ohřevu bazénu. Práce je přehledně rozdělena mezi teoretickou a praktickou část. Jednotlivé elektronické části byly realizovány, vyzkoušeny a proměřeny včetně nutného softwarového vybavení. Navržené zařízení je dotaženo do finální podoby včetně mechanické konstrukce a krátkého testování v reálném provozu. K řešení dané problematiky student přistupoval zodpovědně, pravidelně chodil na konzultace a sám navrhoval možná řešení vzniklých problémů. Student při práci vhodně využíval dostupnou literaturu. Navržené řešení je přínosné a je možné jej dále rozšiřovat. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem práci doporučuji k obhajobě.
Bakalář Lukáš Jablončík zacílil svoji diplomovou práci na výrobu regulátoru solárního ohřevu bazénu, který, přes svoji funkční jednoduchost, sleduje aktuální trendy v oblasti dálkového monitorování a uživatelsky stále žádanějšího ovládání přes mobilní aplikaci. Práce je přehledně a logicky rozčleněna do tří hlavní kapitol. V první kapitole je stručně provedena analýza komerčně dostupných řešení, dále student představuje použitá komunikační rozhraní a vzhledem k požadavku vzdáleného ovládání provádí soupis různých typů sítí a možností připojení do internetu věcí pomocí tzv. cloudových aplikací. Postrádám zde závěrečné zhodnocení zaměřené na porovnání jednotlivých možností cloudových aplikací a argumenty pro finální výběr platformy BLYNK. To je sice v jedné větě provedeno v závěrečné kapitole předkládané práce, nicméně bylo by logičtější tuto část umístit spíše na závěr této, byť teoreticky orientované kapitoly. Teoretickou část práce také snižuje nevhodně prováděné citování literatury, kdy odkazy na použité zdroje jsou umístěny převážně u vložených obrázků a nikoli v textu. Experimentální část ve svých deseti podkapitolách představuje výběr komponent, návrh zařízení a DPS, realizaci a závěrečné ověření a zhodnocení realizovaného systému. Tato část je zpracována, až na drobné formální nedostatky, pečlivě a postupně představuje vývoj tří verzí (generací) funkčních prototypů regulátoru. Oceňuji zejména kapitolu zaměřenou na praktické ověření v reálném systému, která byla realizována 4 dny před odevzdáním práce. Toto ověření jednak přináší další poznatky týkající se „slabin“ navrženého regulátoru ale poukazuje také na studentův zájem o danou problematiku. Předkládaná práce splnila ve všech bodech stanovené cíle a vedla k vytvoření zajímavého řešení sledujícího moderní trendy chytrých domácností, které z mého pohledu má i potenciál komerčního uplatnění. Vzhledem k výše uvedenému a s přihlédnutím k drobným formálním nedostatkům hodnotím práci 92 body a doporučuji ji k obhajobě.
eVSKP id 103658