SLÁMA, M. Mechanismus vysouvání pastorku automobilového startéru [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Student pracoval poměrně aktivně, konzultoval postup práce s vedoucím (i když nepravidelně a málo), v dostatečné míře využíval literaturu. Vycházel také ze svých praktických zkušeností. Návrh na experimentální zkoumání byl vypracován pozdě, takže nebylo možné zajistit jeho praktickou realizaci. K tomu přispěla rovněž minimální ochota ze strany podniku Magneton, Kroměříž. Je zřejmé, že dané téma vyžaduje více času, větší nasazení a aktivitu ze strany studenta. Závěrečná práce splňuje požadavky zadání, má dobrou úroveň a mohu ji doporučit k obhajobě.
Student se ve své diplomové práci zabývá problematikou automobilového startéru konkrétně mechanismu vysouvání jeho pastorku. Úvod diplomové práce je příliš stručný a obecný. Spíše se jedná od stručný obsah práce než o uvedení do řešené problematiky. První kapitola je věnována základů elektrických spouštěčů. Na základní výčet stejnosměrných strojů navazuje bez souvislosti kapitola zabývající se parametry a konstrukcí startéru. V dalších kapitolách shrnul používané typy startérů a velmi stručně popsal jejich výhody a nevýhody. Práce rovněž obsahuje výpočet sil a momentu působících ve startéru. Poslední část diplomové práce je věnována návrhu postupu experimentálního startéru. V této části je velmi stručně popsáno několik variant měření bez hlubšího vysvětlení. Celkově diplomové práce vyznívá jako ne příliš přehledná literární rešerže. Po formální stránce má diplomová práce celou řadu nedostatků a členění kapitol se trošku nepřehledné. Rovnice jsou nepřehledně označeny a některé nejsou číslovány vůbec. Význam některých veličin není uveden ani v textu ani v seznamu symbolů. Použití obrázky jsou ve velmi špatné kvalitě. I přes uvedené nedostatky student splnil všechny body zadání a práci doporučuji k obhajobě.
eVSKP id 82865