BYRTUS, D. Osvětlovací LED modul pro bezkontaktní měření fyziologických parametrů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Kolář, Radim

Hlavním cílem předložené bakalářské práce pana Davida Byrtuse byl návrh a realizace modulu vhodného pro osvětlení v bezkontaktním měření fyziologických parametrů. Student se tomuto tématu věnoval zodpovědně, soustavně a se zájmem; pravidelně se dostavoval na konzultace, kde řešil nejasnosti a další postupy. Během řešení se také důkladně seznámil s aplikační oblastí vyvíjeného modulu. Hardwarové řešení bylo konzultováno s Ing. Jiřím Sekorou. Student během řešení ukázal, že je schopen řešit komplexní úkol, nastudovat si zadanou problematiku a získané vědomosti tvůrčím způsobem realizovat. Práci tak celkově hodnotím B/85.

Navrhovaná známka
B
Body
85

Posudek oponenta

Harabiš, Vratislav

Student se ve své práci zabýval bezkontaktními měřeními fyziologických parametrů, zaměřil se především na optické metody. V teoretické částí práce dostatečně podrobně rozebírá principy fotopletysmografických metod. Zaměřuje se rovněž na popis jak detektorů (CCD, CMOS) tak i vhodných zdrojů ve viditelné i infra oblasti. V praktické části práce student navrhl LED modul, který umožňuje generování světla podle požadavků. Rovněž navrhl vhodné experimenty, pomocí kterých ověřuje funkci navrženého a zkonstruovaného LED modulu. Dosažené výsledky dostatečně komentuje. Po formální stránce je práce na výborné úrovni, obsahuje pouze drobné chyby. Například v první kapitola na str. 12 uvádí, že zkratka tepové frekvence HR je z angl. „hear rate“, správně má být „heart rate“, rovněž spojení „LED dioda“ by se v odborných textech nemělo vyskytovat, protože LED představuje „light emitting diode“. Nicméně ani tyto drobné nedostatky nedokážou snížit vysoce nadprůměrnou úroveň práce. Konstatuji, že zadání práce je splněno v celém rozsahu.

Navrhovaná známka
A
Body
95

eVSKP id 94266