KAPLAN, V. Monitorování dlouhodobého efektu repetitivní transkraniální magnetické stimulace na řeč a hlas u pacientů s Parkinsonovou nemocí [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.
Student se dokázal dobře zorientovat v oblasti akustické analýzy hypokinetické dysartrie a v oblasti neinvazivní stimulace mozku. Jednalo se o poměrně náročný výzkum s vysokou výzkumnou nejistotou. I když parciální výsledky nevycházely dle hypotéz, studenta to od dalšího pokračování neodradilo. Práce má logickou strukturu a přehlednou genezi, jednotlivé kapitoly na sebe dobře navazují. Rozsahem je práce adekvátní. Po formální stránce je práce na dobré úrovni. Z hlediska jazykové stránky práce trpí různými nedostatky. Student dostatečně pracoval s literaturou. Výsledky práce mají významný impakt v oblasti neurověd, konkrétně napomáhají pochopit efekt neinvazivní stimulace mozku na řeč u pacientů s Parkinsonovou nemocí. Student parciální výsledky pravidelně konzultoval. Splnil všechny cíle a odevzdal práci na velmi dobré úrovni.
Student ve své práci navrhnul a realizoval postup vyhodnocení dlouhodobého efektu repetetivní transkraniální magnetické stimulace na řeč u pacientů s Parkinsonovou nemocí. To obnášelo nastudování dané problematiky, implementaci akustických parametrů a následné vyhodnocení výsledků na základě statistické analýzy. Tím byly naplněny všechny cíle práce. Student dostatečně využívá odbornou literaturu a práce je tak na dobré úrovni. Její výstupy mohou mít využití ve výzkumu vlivu neinvazivní stimulace mozku na řeč u pacientů s Parkinsonovou nemocí. Hlavní důvod snížení hodnocení tkví v nekonzistenci dokumentu. Tím je myšleno: opakované vysvětlování zkratek; používání různých zkratek pro jednu věc; různý přístup k tučně zvýrazněnému textu, anglickým výrazům a metodám odkazování se na zdroje v závislosti na kapitolách… Tyto formální nedostatky týkající se soudružnosti jsou pak doplněny ještě nesprávným stylem citací a minoritními chybami ve skloňování nebo špatném odkazování se na obrázky a tabulky.
eVSKP id 159310