KUBIZŇÁK, J. Bezobslužná nabíjecí stanice pro elektromobily [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Kučera, Pavel

Student se věnoval dané problematice již od Semestrální práce 1. Předložená diplomová práce splňuje vytyčené cíle, i když vyskytnuvší se problém se čtením dat z elektroměru od firmy ZPA významně ovlivňuje výkonnost celého systému. Student na tématu pracoval samostatně, pravidelně konzultoval všechny důležité aspekty práce a oproti Semestrální práci 1 a 2 významně zlepšil formální zpracování práce. Taktéž oceňuji účast diplomanta na studentské soutěži EEICT 2010.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 48/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 20/20
Formální zpracování práce C 15/20
Využití literatury A 10/10
Navrhovaná známka
A
Body
98

Posudek oponenta

Fojtík, Pavel

Diplomant vytvořil práci, jejímž hlavním cílem byla tvorba softwarového vybavení pro řídicí systém bezobslužné nabíjecí stanice pro elektromobily, přičemž jádro tohoto systému je tvořeno vývojovým kitem DK-LM3S9B96. Práce dále zahrnuje průzkum trhu bezobslužných nabíjecích stanic, popis prototypu nabíjecí stanice firmy ELNICO s.r.o. a stručné porovnání tohoto prototypu s konkurenčním produktem. Zadání, dle mého názoru, po stránce odborné i časové plně vyhovuje požadavkům kladené na diplomové práce. Poněkud rozpačitě na mne působí fakt, že v rámci realizace HW uspořádání stanice se diplomant omezil jen na stručný popis vývojového kitu a HW prvků nabíjecí stanice. Nicméně, přes zmíněný malý nedostatek, zadání bylo diplomantem beze zbytku splněno a diplomant se v dané problematice bez problému orientuje. Práce je sestavena v logickém sledu, rozsah kapitol odpovídá jejich důležitosti, grafické doplňky jsou na velmi dobré úrovni. Autorem zvolená koncepce je, dle mého názoru, správná. Popisná část odpovídá svojí hloubkou i kvalitou náročnosti práce. Malou výtku bych měl k nedostatečným, či chybějícím argumentům, obhajující zvolený způsob řešení. Jde zejména o podložení nebo vysvětlení tvrzení, že výrobcem dodávaná knihovna grlib je nevyhovující. Dále by bylo vhodné uvést silnější argumenty pro obhajobu použití operačního systému reálného času. Zejména ve spojitosti s komunikačními problémy elektroměrů a očekávanou odezvou zpětné vazby, může využití tohoto typu OS působit poněkud zbytečně. I když práce je téměř prosta jakýchkoliv překlepů a gramatických chyb, doporučuji změnu názvu tlačítka pro ukončování nabíjení (Obrázek 35, str. 58) z UNCONNECT na přece jen používanější DISCONNECT. Soudě dle přiložených literárních pramenů, na které se autor ve své práci odvolává, myšlenky a postupy v předloženém díle použité, jsou prací autora. Je možné konstatovat, že předložená práce svědčí o inženýrských schopnostech diplomanta.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 18/20
Odborná úroveň práce A 48/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse A 18/20
Formální zpracování práce A 10/10
Navrhovaná známka
A
Body
94

Otázky

eVSKP id 30759