DÍTĚ, M. Multifunční monitorovací pás [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.
Student se ve své práci zabýval návrhem a realizací monitorovacího pásu. Tento pás umožňuje monitorovat základní životní funkce jako tepovou frekvenci, dechovou frekvenci, tělesnou teplotu, ale také počet kroků nebo případný pád. Student ke své práci přistupoval aktivně a využíval konzultací. Během návrhu a realizace zapojení prokázal schopnost samostatného inženýrského myšlení při překonávání dílčích problémů. Před dokončením celého zapojení objevil chybu v návrhu zapojení. Z časových důvodu již nebylo možné kompletně celé zapojení předělávat, ale problém alespoň částečně odstranil vynecháním jednoho zesilovače, který je přímo obsažen v integrovaném obvodu pro snímání EKG. Řešení tak není ideální, ale velice kladně hodnotím snahu o co nejlepší nastalého problému. Přes uvedené nedostatky považuju zadání práce za splněno.
Cílem studentovy práce bylo navržení a zkonstruování multifunkčního monitorovacího hrudního pásu. V úvodu teoretické části se student zabývá běžně monitorovanými životními funkcemi a následně uvádí srozumitelný přehled používaných metod pro jejich snímání. Přehledně a stručně popisuje jejich principy, a také výhody a nevýhody. Dále se student zabývá již samotným návrhem monitorovacího pásu, přičemž bere ohled na technické požadavky celého zařízení (malá velikost, bezdrátová komunikace, nízká spotřeba). Za pomocí těchto parametrů vybírá konkrétní součástky, také odůvodňuje jejich volbu a uvádí důležité parametry z datasheetů. V tabulce 3.1 student prezentuje odběry proudu jednotlivých vybraných komponent. Následuje praktická realizace, kterou student adekvátně popisuje. Doplňuje informace o dalších použitých součástkách (rezistory, kondenzátory) a jejich volbu zakládá na aplikačních poznámkách nebo předkládá výpočty. Při prezentování programu jsou jasně uvedeny použité metody a zvolené parametry. V 6 kapitole student testuje svůj přípravek na dobrovolnících a své výsledky srovnává s obdobnými senzory připojenými k LabPro. Ve většině případů student dosahuje podobných výsledků a v případě rozdílnosti vše řádně komentuje a uvádí možné příčiny. Nicméně bych uvítal trochu rozsáhlejší testování, neboť hodnotit například úspěšnost krokoměru na 10 krocích je málo. Nakonec student uvádí obsáhlý popis možných zlepšení a nedostatků aktuálního návrhu. Celkově je práce srozumitelná a čtivá, narušuje ji však výskyt gramatických chyb, použití některých nekvalitních obrázků a špatná čitelnost grafů exportovaných z MatLabu (větší osy). Práci hodnotím velmi kladně stupněm B, 87bodů.
eVSKP id 118365