ROČEK, V. TiO2 nanoporézní povrchy a jejich antimikrobiální vlastnosti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2016.
Při řešení své bakalářské práce pracoval pan Roček samostatně, pouze s výpomocí zaškolených pracovníků pro analýzu na rastrovacím elektronovém mikroskopu a při očkování kvasinkových kultur. Potřebnou literaturu si vyhledával sám, dokázal se v ní dobře orientovat a při jejím studiu vybrat potřebné informace. Zvolený postup výroby nanostrukturovaných povrchů na bázi TiO2 byl úspěšně realizován a postup práce byl kontrolován při občasných konzultacích. Část práce zabývající se antimikrobiálními vlastnostmi imobilizovaného fotokatalyzátoru by však vyžadovala více času, který studentovi na konci semestru chyběl. Nedostatek času však není v celkovém zpracování práce příliš patrný, a pro ověření antimikrobiálního efektu lze toto testování považovat za postačující. Zadání práce tedy bylo splněno. K formální stránce práce mám však několik výhrad, jmenovitě k formátování tabulek, množství typografických chyb, nesprávnému označení světla v obrázku 7 a mylnému označení stříbra v obrázku 21. Práci doporučuji k obhajobě a hodnotím stupněm B.
Bakalářská práce studenta Vojtěcha Ročka se zabývala výrobou nanoporézních a nanotubulárních povrchů z TiO2 a jejich antimikrobiálními vlastnostmi. Z výsledků práce je patrné, že zadání je v hlavních bodech splněno. Úroveň bakalářské práce bohužel snižuje její formální zpracování. V experimentální části student uvádí analýzu povrchů pomocí EDX a WDX, přesto ve výsledcích tyto analýzy chybí. U použitých elektrolytů chybí reference, případně zdůvodnění proč byly použity různé koncentrace fluoridu amonného. Dále postrádám srovnání naměřených dat s publikovanými, jak je uvedeno v zadání. I přes uvedené nedostatky doporučuji bakalářskou práci k obhajobě.
eVSKP id 94552