FABIÁN, J. Implementace technologií na principu Průmyslu 4.0 do skladu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2022.
Autor předložené diplomové práce řešil problematiku implementace technologií na principu Průmyslu 4.0 do vybraného skladu Armády České republiky. Práce je kromě úvodu a závěru členěna do sedmi samostatných částí. V teoretické části se student zabýval technologiemi na principu Průmyslu 4.0 používanými v chytrých skladech. Ve výzkumné a následné návrhové části student vyřešil konkrétní problém v centrálním armádním skladu. Tento sklad má v rámci AČR strategický charakter a lze říci, že konkrétní návrhy uvedené v této práci mají celospolečenský dopad. Student během zpracování diplomové práce spolupracoval i s odborníky z jiných univerzit a tím přispěl ke vzájemné spolupráci ve vědecké a vzdělávací oblasti pracovišť jednotlivých univerzit. Lze rovněž velmi kladně ocenit přístup studenta, který si při řešení diplomové práce musel nastudovat a osvojit znalosti z jiných odborných specializací, které byly důležité pro vyřešení práce. Velmi kladně lze ocenit vizuální zpracování, jak ve výzkumné, tak i v návrhové části práce, které vyžadovalo značnou časovou náročnost, ale tvoří cenné výsledky dané diplomové práce. Písemný projev je velmi kultivovaný a rovněž lze ocenit i nastínění dalšího možného výzkumu. Všechny požadavky kladené na zpracování diplomové práce jsou splněny. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji výsledné hodnocení A – 98 bodů.
Student měl za úkol navrhnout možnost využití technologií na principu Průmyslu 4.0 pro vybraný sklad, provést vizualizace návrhu a vhodnou vědeckou metodou toto řešení vyhodnotit. Práce je napsána přehledně a vhodně rozdělena do jednotlivých kapitol. V teoretické části práce jsou popsány pilíře Průmyslu 4.0, účel skladu v logistice podniku a příklady praktických řešení doplněných SWOT analýzou. Velice kladně hodnotím použití množství zahraničních odborných publikací a jejich citaci v textu. V praktické části student analyzuje a navrhuje inovativní řešení pro automatizované řízení skladu na principu Průmyslu 4.0 pro sklad Armády ČR ve Štepánově u Olomouce. Návrh nového řešení je porovnán se současným stavem pomocí Saatyho metody. Samotná kapitola je pak věnována analýze energetické soběstačnosti skladu a návrhu zabudování fotovoltaického systému s bateriovým úložištěm. Po obsahové a grafické stránce je na práce na vysoké úrovni. Drobnou výtku mám jen ke kvalitě popisků např. na obrázku 27 a 36, kdy se díky zvolené velikosti písma stávají hůře čitelnými. Zadání diplomové práce je splněno v plném rozsahu. Práci doporučuji k obhajobě s celkovým hodnocením B - 98 bodů.
eVSKP id 142003