NÁGLOVÁ, D. Návrh změn v marketingovém mixu společnosti Balónový zámek s.r.o. [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2019.

Posudky

Posudek vedoucího

Mráček, Pavel

Práce jako celek působí velice příjemným, přehledným a uspořádaným dojmem. Pro jasnou představu autorka kapitoly vhodně doplnila o obrázky, které zlepšují orientaci při čtení a zvyšují celkovou vnímanou úroveň práce. Autorka zde jednoznačně prokazuje schopnost využívat získaných teoretických znalostí jak v analytické, tak i v návrhové části. Autorka od samotného začátku zpracování práce jevila velký zájem o zvolenou problematiku. Při konzultacích a i v práci samotné byla zřejmá její angažovanost ve vybraném tématu. Její přístup k tématu práce a jejímu zpracování lze vnímat jako příkladný. Práce je prakticky využitelná a při realizaci návrhů pro analyzovanou společnost přínosná. Velice kladně hodnotím promyšlené návrhy, které jsou smysluplné a mají své opodstatnění. Pozitivně hodnotím také zpracování itineráře v tabulkách 9 a 10 pro návrh Balónového dne, kde autorka prokazuje smysl pro detailní nastavení jednotlivých činností a nastavení procesů pro realizaci. Práci hodnotím velice pozitivně a doporučuji ji k obhajobě. Otázky k obhajobě: 1) Co si myslíte o konkurenci z pohledu adrenalinových sportů? - Jsou podle Vás jiné adrenalinové sporty adekvátními konkurenty balónového létání? (Otázka je položena vzhledem k faktu, že pojišťovny řadí let balónem právě mezi adrenalinové sporty) 2) Jaká je podle Vás budoucnost balónového létání jakožto "pohledu z výšky na svět" vzhledem ke zprostředkovaným záběrům z dronů, jejichž dostupnost a obliba stále vzrůstá?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C Práce naplňuje zadáním stanovené cíle. Na str. 11 si autorka doplnila bod "3)", kde se odkazuje na vyšší konkurenceschopnost. Toto sice z návrhů vyplývá, ale není jasně podloženo.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B Autorka zvolila správný postup a v práci využívá adekvátně zvolených metod.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B Autorka prokazuje schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry.
Praktická využitelnost výsledků A Výsledky práce jsou prakticky využitelné, ať už se jedná o samotné analýzy, tak hlavně o přednožené návrhy. Je škoda, že autorka do práce nepřidala do příloh podrobnější popis činností z tabulek 9 a 10 (návrh Balónového dne), který má dokonale promyšlený a propracovaný. V zájmu utajení tohoto postupu před konkurencí je však nevložení pochopitelným. Tento fakt však nemění nic na tom, že pro analyzovanou společnost jsou výstupy práce jednoznačně přínosné a využitelné.
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A Práce je logicky a přehledně členěna. Využívá vhodné terminologie na výborné jazykové úrovni.
Práce s informačními zdroji, včetně citací B V práci je využito adekvátních informačních zdrojů, které jsou řádně ocitovány.
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Marková, Jitka

Bakalářská práce Denisy Náglové má jasnou a logickou strukturu. V úvodní části věcně a přehledně definuje pojmy, které pak správně používá při analýze současného stavu společnosti Balónový zámek s.r.o. Třetí část práce je nejzajímavější tím, že autorka sama navrhuje možná opatření, která by mohla vést ke zvýšení obratu společnosti. Teoretická část se opírá jen o 8 knižních zdrojů odborné literatury, v textu se místy objevují tvrzení, která by si oporu v odborné literatuře zasloužila. Ovšem s přihlédnutím ke skutečnosti, že se jedná o bakalářskou práci, považuji uvedené zdroje za dostačující a zmíněné nedostatky za marginální. Z hlediska stylistického a pravopisného má práce velmi dobrou úroveň. Jen zřídka se v textu objevují pojmy, které by stály za to pozměnit – např. str. 42: „…Je to z důvodu toho, že v tomto kraji není země tak členitá, kopečková jako je tomu v kraji Vysočina a to nevyhovuje preferencím zákazníků, kteří chtějí létat přes členitější terén.“ (Návrh na úpravu v duchu: „Vzhledem k fyzicko-geografickým podmínkám kraje…“). Oceňuji zejména třetí část práce, kdy autorka sama navrhuje možná zlepšení pro společnost Balónový zámek. Navrhovaná zlepšení jsou celkově míněna velmi dobře a jsou správně navržená napříč marketingovým mixem. Nicméně je z navrhovaných doporučení cítit nezkušenost autorky, kterou však přičítám věku autorky a zejména chybějící praxi. Mluvím např. o ambiciózním návrhu pořádání kulturního programu 1x za 14 dní (firma je závislá na brigádních, obtížná koordinace), rozdávání zápisových archů během 15 minut eventu Balónový den (lidé se budou spíše trousit v průběhu celého odpoledne), soustředěnost na instagramové influencery, ačkoliv cílová skupina se pravděpodobně vyskytuje spíše na Facebooku (autorka uvádí, že nejčastějšími zákazníky jsou pracující jednici nebo páry, 30-60 let). Zmíněné výtky jsou spíše zkušenosti z praxe, které autorka logicky nemůže mít, a tudíž výtky nemají vliv na kvalitu bakalářské práce, kterou celkově hodnotím velmi pozitivně. Oceňuji také skutečnost, že autorka zapracovala většinu mých připomínek, které jsem jí po nezávazné konzultaci poslala.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod A
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků A
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A
Práce s informačními zdroji B
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 119627