KAMENEC, J. Automatizace procesu 3D zobrazování [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Buršík, Martin

Cíl práce a jeho naplnění: Student na základě zvoleného zadání vypracoval svou diplomovou práci s kompletně splněným zadáním. Jeho návrh komplexní řídící desky je dále využit v navazujících projektech. Obsahové zpracování a struktura Vzhledem k řešené problematice v práci po domluvě student vypracoval univerzální řešení, které umožnuje jeho širší využití. Teoretickou část by bylo možné volit v menším rozsahu. Formální náležitosti a úprava Formálně je práce zpracována kvalitně, z hlediska úpravy by bylo možné dosáhnout nepatrně vyšší přehlednosti. Celkové zhodnocení práce Celkově je práce přínosem pro 3D vizualizaci miniaturních komponent, pro kterou byla primárně určena. Dále student výrazně podpořil řešení projektů s podobnou problematikou vytvořením univerzální řídící desky. Jeho experimentální aktivity a celkově postoj k práci hodnotím velmi kladně. Student docházel pravidelně na konzultace a vždy přicházel připraven. Problémy řešil pružně a samostatně. Z hlediska formy studia ve srovnání s prezenčními studenty působil svým aktivním přístupem mnohem lépe, a proto jeho celkové hodnocení volím výborně /96/ bodů

Navrhovaná známka
A
Body
96

Posudek oponenta

Řezníček, Michal

Práce se zabývá návrhem a realizací zařízení pro automatické snímání obrazu pomocí optického mikroskopu a digitálního fotoaparátu. Z teoretické části je zřejmé, že si student osvojil dovednost práce s literaturou, dokázal vyhledat a zpracovat informace podstatné pro zdárné řešení daného problému. Velmi dobrý dojem na mě dělá komplexnost řešení daného tématu. Je zřejmé, že si student v průběhu řešení prošel všemi stádii inženýrské práce od teoretické úvahy nad problémem, návrhem samotného zařízení, řešením všech problémů spojených se samotnou realizací experimentální sestavy a oživením až po dosažení požadovaného výstupu představovaném zdařilými fotografiemi velkého zvětšení a hloubky ostrosti. Práci hodnotím jako velmi zdařilou a oceňuji praktický přínos při využití výstupů v projektu TAČR na pracovišti Ústavu mikroelektroniky. Kromě několika drobných formálních nedostatků (např. chybějící popis součástek obr26 na straně 39 nebo horší kvality některých schématických obrázků) neshledávám na práci závažnější problémy.

Navrhovaná známka
A
Body
93

Otázky

eVSKP id 57427