TYLICH, L. Bezdrátová měření pro diagnostiku v dopravě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Při hodnocení práce studenta musím vyzdvihnout především úsilí a píli věnovanou řešení. Kromě samotného vypracování student vlastnoručně realizoval i mechanický přípravek určený pro měření, který ověřil v reálných podmínkách. Pracoval samostatně, postup práce pravidelně konzultoval, hodnocení navrhuji výborně / A.
Tato práce spojuje výzkum v oblasti obnovitelných zdrojů energie a vytvoření přípravku pro měření a přenášení dat pomocí rádiového spojení. Teoretická část obsahující rešerši (kapitoly 1, 2 a 3) je zpracována precizně a mohu jen vytknout formální nedostatky, jako je psaní čárek, překlepy či nejednotnost používání tučného písma. V části popisu vytvořeného přípravku pro měření energie vzniklé vibracemi autor použil dostupný vývojový kit a MBED prostředí s knihovnami pro vývoj vlastních aplikací. Důvody, proč si autor vybral MBED vyplývají z popisu, přesto bych ocenil alespoň stručné srovnání s ostatními prostředí. Důvody, proč si vybral právě tento vývojový kit už zřejmé nejsou. Musím vyzdvihnout přehledný popis programů v blokových diagramech a to, že autor při vývoji přípravku bral v potaz různé aspekty, jako je spotřeba, spolehlivost či vlastnosti rádiového přenosu. V této kapitole také autor provedl rozsáhlé měření rádiového modulu, spektrální průběh modulací a spotřebu ve zvolených módech. Hlavně v této části mě osobně vadilo, že obrázky jsou vysázeny, např. až po čtyřech stránkách od jejich reference. Pokud je obrázek veliký, že se nevleze hned za text, např. graf, umístil bych ho do příloh, jak to autor ostatně udělal s ostatními grafy. Po obsahové stránce je práce na vysoké úrovni a autor odvedl hodně práce. Po formální stránce bych si dal pozor na překlepy a chybějící reference na objekty dokumentu. Autor se dokázal zorientovat v dané problematice a řešit dílčí problémy. Práci hodnotím stupněm A, určenou k obhajobě.
eVSKP id 85546