PACHOVSKÁ, M. Fotoelektrochemická oxidace vodných polutantů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Dzik, Petr

Tato bakalářská práce dále rozvíjí problematiku elektrofotokatalytických článků , kterým se v Laboratoři Fotochemie UFSCH systematicky věnujeme. Řešitelka úspěšně zvládla nové experimentální a analytické techniky a díky svému aktivnímu přístupu a včasnému zahájení experimentálních prací úspěšně pronikla do problematiky. Samostatně provedla dlouhou řadu časově náročných experimentů a získala velký objem experimentálních dat a praktických zkušeností s chováním fotoelektrochemických článků. Získané poznatky tvoří solidní základ pro další aplikovaný výzkum.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Studium literatury a její zpracování A
Využití poznatků z literatury B
Kvalita zpracování výsledků B
Interpretace výsledků, jejich diskuse A
Závěry práce a jejich formulace A
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů A
Navrhovaná známka
A

Posudek oponenta

Králová, Marcela

Předložená bakalářská práce studentky Martiny Pachovské je tvořena literární rešerší zabývající se fotoelektrochemickou oxidací vodných polutantů. Autorka si vybrala jako modelovou sloučeninu kyselinu benzoovou, u které zkoumala vliv koncentrace na její stabilitu. Dále provedla elektrofotodegradaci této kyseliny a stanovila kinetiku degradačních reakcí. Práce je členěna logicky a přehledně, bez významnějších gramatických chyb a pouze s malým množstvím překlepů. Autorka vychází z dostatečného množství publikací, přičemž víc jak dvě třetiny je cizojazyčných. K této práci mám několik výhrad a připomínek: •První věta v úvodu je napsaná nesrozumitelně. Vyplývá z ní, že v současné době je velkým problémem to, že jsme schopni odbourávat toxické a perzistentní polutanty z vod. To autorka s největší pravděpodobností říci nechtěla. •str. 9 - autorka píše, že šířka zakázaného pásu u polovodičů je menší než 3eV. Je tedy oxid titaničitý izolant nebo polovodič? •obr.6 (str. 15) - v grafech chybí legenda. Navíc autorka píše, že doby expozic jsou 0, 4, 25, 50 a 72 hod, přičemž v levém grafu jsou patrná pouze čtyři spektra. •Legenda v grafu 27 neodpovídá popiskům ze strany 40. •V závěru - šestý odstavec jsou překlepy v exponentech. I přes uvedené připomínky, je práce přehledná a doporučuji ji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Využití literatury a její citace A
Úroveň jazykového zpracování B
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Závěry práce a jejich formulace A
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 88174