KOUDELA, O. Návrh 3D tiskárny typu delta pi s temperovanou podložkou s využitím systémů CAE [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.
Pan Koudela se ve své diplomové práci s názvem Návrh 3D tiskárny typu delta pi s temperovanou podložkou s využitím systémů CAE měl za úkol věnovat nastudování principů 3D tisku a seznámit se 3D tiskárnou na ústavu elektrotechnologie, dále měl nastudovat problematiku tiskací trysky a vyhřívané podložky používající se pro tisk ABS plastu, vytvořit numerické modely těchto součástí a analyzovat je na přestup tepla. Z těchto poznatků měl vybrat nejvhodnější varianty a aplikovat je do modelu open source 3D tiskárny typu delta pi, kterou měl za úkol zkonstruovat. Jako vedoucí diplomové práce musím hodnotit přístup pana Koudeli jako příkladný, na konzultace docházel pravidelně a připraven. Konstrukční část zvládl zpracovat velice rychle, k čemuž přispělo to, že se naučil pracovat s naší 3D tiskárnou a potřebné díly si vytiskl. Na zapracování elektrické části se podílel s mým studentem bakalářského studijního programu, což přispělo k tomu, že tiskárna je plně funkční a oživená. Při vytváření numerických modelů trysky a podložky využil systém SolidWorks Flow Simulation a navrhl optimální řešení těchto součástí z hlediska vytápění, výsledky pak porovnal s experimentálním měřením. Navíc pak navrhl budoucí konstrukční opatření, která by mohla vést ke zkvalitnění 3D tisku ABS plastu. Diplomant dokázal pracovat samostatně a konstruktivně řešit problémy spojené s výrobou funkčního modelu. Všechny body zadání byly splněny a předkládanou práci proto hodnotím pozitivně 98b A
Po posouzení práce lze konstatovat, že předložená práce plně odpovídá svým rozsahem i odbornou úrovní požadavkům na diplomovou práci a diplomant v práci prokázal, že naplnil výše uvedené zásady pro vypracování práce. Krom drobných překlepů, jako například, kdy v úvodu uvádíte: Jako úvod k simulacím je v práci popsán princip metody konečných prvků, který je využíván v souvislosti s numerickými metodami analýzy v programu SolidWorks Flow Simulation. Ale tento využívá metodu konečných objemů, jak nakonec v práci popisujete. Některé stupnice u obrázků mají z důvodu slabého rozlišení rozmazaný charakter, při stažení obrázku bylo vhodné nastavit zvětšení stupnice. Práce jinak ale ukazuje velmi kvalitní přístup diplomanta, a proto ji doporučuji k obhajobě a hodnotím 93 body.
eVSKP id 85735