KOZLOVSKÝ, J. Informační systém pro evidenci zařízení počítačové sítě FEKT [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Úkolem pana Jiřího Kozlovského bylo navrhnou, implementovat a odladit informační systém pro evidenci prvků počítačové sítě FEKT a jejich komponent. Zadání zahrnovalo oblast návrhu a implementace databázových a webových aplikací. Bakalářská práce navazovala na semestrální práci. Pan Kozlovský zpočátku disponoval průměrnými znalostmi z oblasti systémové analýzy naopak měl solidní znalosti v oblasti programování v PHP, tvorby webových aplikací i práci s webovým serverem. V průběhu řešení zadaného úkolu si svoje znalosti systémové analýzy a návrhu databázových aplikací neustále zlepšoval. Pravidelně konzultoval svůj postup a dosažené výsledky s vedoucím práce. Pracoval iniciativně, samostatně nastudoval Laravel framework, který následně využil pro implementaci informačního systému. Jisté problémy měl s logickým členěním textu práce a slovního popisu datového modelu. Funkčnost implementovaného informačního systému mi předvedl. Jako vedoucí hodnotím práci pana Jiřího Kozlovského známkou B/82 bodů.
Zadání bakalářské práce studenta Jiřího Kozlovského patřilo s požadavkem na realizaci databázového informačního systému s mnoha specifickými podmínkami mezi náročnější. Student prokázal znalosti z oblasti návrhu databázového modelu a návrhu webových informačních systémů. Znalosti vhodně aplikoval a výsledkem jeho práce je realizovaný informační systém (dále jen IS) umožňující správcům počítačové sítě FEKT VUT v Brně evidenci síťových komponent. Zadání vedoucího práce bylo splněno a dosažené výsledky jsou obsaženy především v přílohách práce. Způsob řešení zadání svědčí o orientaci studenta v oboru a zvolené řešení lze označit za správné. Student v kapitole 1 a 2 provedl systémovou analýzu požadavků zadavatele IS a zvolil vhodné vývojové nástroje a podpůrné knihovny. Kapitoly 3 a 4 se v dostatečném rozsahu věnuje popisu návrhu databázového datového modelu a procesního modelu včetně rozboru životního cyklu jednotlivých datových entit. Kapitoly 5 a 6 popisují studentovu implementaci IS a postup následné instalace a prvotní oživení studentem vytvořeného IS. Formální zpracování práce je tedy na dobré úrovni. Text je vhodně rozčleněn do dostatečného množství samostatných kapitol, ale některé z kapitol, zvláště ty, které popisují návrh datového modelu, by si zasloužily vyšší množství diagramů a nikoliv pouze slovní popis. V textu student využívá větší množství hovorových výrazů např. jeho vlastní pojem „sloupeček“, což zbytečně snižuje technickou úroveň textu. Závěrečné kapitoly 7 a 8 věnované zhodnocení výsledků odpovídají svým rozsahem spíše práci semestrální. Zvláště s ohledem na jasnou skutečnost, že množství studentem odvedené práce bylo jistě výrazně vyšší, než je zde popsáno. V textu práce je vyšší množství překlepů, což mne vede k úvaze, zda se student v závěru práce nedostal do mírné časové tísně. Přiložené CD obsahuje text práce, zdrojové a konfigurační soubory výsledné webové aplikace. Na CD by bylo vhodné doplnit alespoň krátký video soubor prezentující funkčnost výsledné IS, který by mohl následně sloužit i k rychlé orientaci jeho budoucích uživatelů. Vzhledem k náročnosti úkolu a dosaženým výsledkům mohu zodpovědně konstatovat, že předložená práce svědčí o bakalářských schopnostech studenta a práci doporučuji k obhajobě. Studentovi navrhuji hodnocení bakalářské práce stupněm: velmi dobře – B (80).
eVSKP id 102804