TLUSTOŠ, P. Obslužná aplikace pro systém výstupní kontroly elektroniky [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2024.

Posudky

Posudek vedoucího

Arm, Jakub

Pan Tlustoš vytvořil aplikaci, která automatizuje provádění testů vyrobeného elektronického systému a jeho konfiguraci. Student se musel zorientovat v problematikách vývoje aplikace, komunikačních technologií a embedded systémů. Student zpočátku využíval hodně konzultace, aby se uvedl do problematiky. Posléze jsme zjistili, že daný testovací hardware obsahuje špatný firmware. Navzdory tomu se podařilo vytvořit fungující aplikaci, která byla otestována alespoň na simulátoru. Bude tedy využitelná. Textová část je místy psána hovorovým stylem a občas chybí slova, avšak čtivě prezentuje vytvořené návrhy a aplikaci. I když byly návrhy komunikačních protokolů dodány, považuji práci za přínosnou.

Navrhovaná známka
B
Body
86

Posudek oponenta

Baštán, Ondřej

Cílem předložené práce bylo vytvořit aplikaci s grafickým uživatelským rozhraním, která umožní obsluhu již dříve realizované elektroniky sloužící jako rozhraní pro systém oživování, výstupní kontroly a testování elektroniky. Zadáním studenta bylo vytvořit jak vzorový scénář testování, tak veškeré programové prostředky nutné pro jeho realizaci. Obtížnost zadání je spíše lehce nadprůměrná, neboť vyžadovalo znalosti jak v oblasti tvorby desktopových aplikací, tak v oblasti embedded systémů, databázových systémů a v neposlední řadě i elektroniky. Text práce je spíše na průměrné úrovni. V práci se často vyskytují překlepy, gramatické a sémantické chyby nebo krkolomná slovní spojení. Rozsahově práce odpovídá požadavkům na tento typ textu. Práce se zdroji je spíše na průměrné úrovni, což je způsobeno především tím, že práce neobsahuje žádnou literární rešerši, neboť nebyla zadáním požadována. Většina textu se tedy zabývá vlastní prací studenta. Struktura práce je systematicky členěna dle jednotlivých bodů zadání. Autor nejprve seznamuje čtenáře se základními aspekty testování elektroniky a jednotlivými prostředky, které bude v rámci své práce využívat. V této části bych přivítal detailnější popis problematiky testování elektroniky, sériového oživování a kusového testování produktů. V následující kapitole pak autor definuje požadavky na aplikaci, na které reaguje v kapitole 3 jejím návrhem. Zde jsou rovněž popsány testovací scénáře, u kterých dle mého názoru není zcela jasné, jaké parametry se daným scénářem testují a jak vypadají jednotlivé testovací sekvence jednotlivých scénářů. V páté kapitole pak autor popisuje samotnou realizaci aplikace. Zde musel student skloubit několik technologií a propojit nesourodé systémy tak, aby ve výsledku realizovaly komplexní funkci. Poslední kapitola se zabývá ověřením vytvořeného řešení na simulovaném systému s vývojovým kitem. Celkově se dá říci, že autor splnil všechny body zadání a že předložené výsledky jsou dokladem o jeho bakalářských kvalitách. Z tohoto důvodu doporučuji práci k obhajobě s hodnocením 79 C.

Navrhovaná známka
C
Body
79

Otázky

eVSKP id 159808