KUDERA, T. Systém pro měření teploty, tlaku a vlhkosti ve výrobní hale [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Zadání práce vyplynulo z potřeb firmy ABB, přičemž diplomant byl zodpovědný nejen za realizaci měřicího systému, ale rovněž za návrh celkové koncepce. V rámci semestrální práce tak byly diskutovány možné koncepční přístupy a v rámci diplomové práce pak byla realizována zvolená varianta. Zadání tak představovalo poměrně komplexní problém a diplomant při jeho řešení prokázal své výborné inženýrské schopnosti. Všechny body zadání byly splněny, od počátku diplomant pracoval mimořádně iniciativně, jednotlivé aspekty koncepce i technického řešení konzultoval v přiměřené míře a přistupoval k řešení práce velmi konstruktivně a systematicky. Realizované dílo hodnotím jako mimořádně zdařilé, autor se při jeho řešení musel zabývat poměrně širokým spektrem problémů počínaje návrhem a realizací elektroniky s USB rozhraním, vývojem SW pro vestavný mikrokontroler, vývojem SW pro Windows, komunikací po síti, synchronizací času protokolem NTP, návrhem jednoduchého databázového systému a dalšími. Všechny body zadání byly splněny, realizované dílo bylo úspěšně otestováno formou realizace zkušebních měření.
Autor ve všech bodech důkladně splnil středně náročné, avšak komplexní zadání. Práci určitě věnoval nadprůměrné množství času. Téměř všechny body jsou detailně popsány i s úvahami nad řešením dílčích problémů. V kapitole 4 autor zvolil kombinovaný senzor na separátní DPS. V kapitole 5 už ale neuvažoval nad použitím některého již hotového kitu s podobnými komponenty a vlastnostmi. Hádám, že autorem vytvořený firmware pro MCU je dobře napsán, i když jsem ho na přiloženém CD, ani v IS nenašel. V kapitole 7 autor popisuje každý úkon do detailu až na úroveň čištění vytvořené DPS pomocí štětce. Na druhou stranu mi chybí uvedení teploty, času, popř. teplotního profilu při autorem provedeném přetavování DPS. V kapitole 8 bych uvítal UML diagram s jednotlivými třídami a funkcemi - hlavně u tříd ViewModel. Také by bylo vhodnější koncipovat software pro PC jako SOA (službu) s daným WPF klientem. Jinak vyzdvihuji použití Entity Framework, asynchronních vláken a WPF. Je podivuhodné, že práce obsahuje minimum překlepů a chyb. Jednotlivé odstavce jsou od sebe více odděleny, což u takto rozsáhlé práci je spíše zlepšení. Grafická úprava je na výborné úrovni. O skvělých dovednostech autora také svědčí fakt, že dokázal vložit čínské znaky do česky psaného textu (str. 94). Práce je na výborné úrovni a doporučuji ji k obhajobě.
eVSKP id 102726