PŘISTAL, M. Framework IoTivity a jeho použití na různých hardwarových platformách [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2017.
Student měl za úkol seznámit se s frameworkem IoTivity, otestovat funkčnost na dostupných zařízeních a vytvořit komunikační scénář mezi mobilním telefonem a jedním z výkonově omezených zařízeních. Student pravidelně odevzdával zprávu o současném stavu práce, ale finální text jsem obdržel až necelé dva týdny před odevzdáním. Tento fakt může být částečně ospravedlněn komplikacemi, které vznikly při kompilaci frameworku, nicméně si myslím, že student mohl práci obětovat více času. Po formální stránce není práce na příliš vysoké úrovni, dle mého nebylo formální stránce věnováno příliš mnoho času. Text je složitý na pochopení a obsahuje chyby. Některé obrázky jsou ve špatné kvalitě i přesto, že jsem zdůrazňoval důležitost přehledných a kvalitních obrázků a diagramů. Zadání práce lze považovat za splněné, i přesto, že scénáře obsahují poměrně základní funkce. Hodnotím stupněm D / 68 B.
Bakalářská práce studenta Martina Přistala se zabývá použitím frameworku IoTivity na různých hardwarových platformách. V teoretické části se práce zabývá úvodem do problematiky Internetu věcí a popisem frameworku IoTivity, včetně několika dalších dostupných frameworků. Problematika je však probrána pouze povrchně a po přečtení některých částí je velmi těžké pochopit význam textu. Takovým příkladem je sekce 2.2.1, která popisuje technologii REST, avšak z textu není téměř možné pochopit k čemu technologie slouží. Práce obsahuje také věcné chyby, v kapitole 2.6.3 je o značkovacím jazyce HTML5 psáno jako o komunikačním protokolu. V textu je popsáno také několik datových formátů (JSON, CBOR, RAML) avšak bez jakékoliv ukázky struktury, čtenář neznalý problematiky proto nemá šanci po přečtení textu od sebe tyto formáty odlišit. Z formálního hlediska práce obsahuje velké množství pravopisných chyb, velmi častým jevem je malé písmeno na začátku věty. Obrázek 2.4 by bylo vhodné převést do vektorového formátu. V jeho popisku je poté uvedena reference, která neexistuje a v závorkách je proto pouze otazník. Úroveň praktické implementace je již na vyšší úrovni a zabývá se instalací frameworku IoTivity na různých platformách včetně samotné implementace vytvořeného programu, avšak text se je stále poměrně složitě interpretovatelný. Zejména popis klientské a serverové aplikace se skládá spíše z popisu vložených výpisů kódu, ze kterých je poměrně složité odvodit celkovou strukturu programu. Do práce by proto bylo vhodné umístit vývojový či blokový diagram s celkovou funkcionalitou vytvořeného řešení. Na základě výše zmíněných informací hodnotím práci stupněm D / 63 bodů.
eVSKP id 101866