VYMAZAL, T. Regulátor teploty s ESP8266 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2021.
Bakalářská práce je po formální stránce v pořádku. Našel jsem jednu drobnost - publikace [16] je uvedena v seznamu literatury, v práci však není nikde citována. Student pracoval samostatně a iniciativně, o výsledcích pravidelně informoval. Student navrhl a realizoval regulátor teploty s ESP8266. Zadání bylo splněno, zařízení bylo předvedeno a bylo funkční. Navržené webové uživatelské rozhraní je přívětivé a intuitivní. Zařízení pracuje v obou WiFi módech (access point i klient). Naměřená data jsou odesílána k dalšímu zpracování na službu ThingSpeak. Grafy generované touto službou jsou pak použity ve webové stránce. Kladně hodnotím softwarovou část, která je velmi dobře zpracovaná, student dodržoval správné programátorské zásady. Bakalářskou práci doporučuji k obhajobě.
Bakalářská práce pana Vymazala na mne působila poněkud rozporuplným dojmem. Zadání bylo splněno v celém rozsahu a termostat je zřejmě funkční, ale text navozuje pocit, že student problematice příliš neporozuměl. V celé práci používá nepřesné a matoucí pojmy a často jednu věc (zejména ESP modul) označuje různými slovy. Nicméně nesprávné pochopení problematiky je vidět např. i u zapojení relé, která jsou zbytečně oddělena optočleny a navíc tam jsou dvě pro každý pracovní vodič (relé se dvěma kontakty na 230 V/16 A se přitom běžně vyrábějí). Student se v textu zabývá až úsměvnými detaily jako je volba barvy nepájivé masky DPS (strana 35), ale fotografie použité krabičky a jejího vnitřního uspořádání musí čtenář hledat až v přiloženém ZIP archívu. Po formální stránce je práce v pořádku, ale vyskytuje se v ní poměrně vysoký počet překlepů jako "síťovím vypětím", "lze povařovat" nebo "hřebíkový konektor".
eVSKP id 133402