LIŠKA, M. Měřicí stanoviště pro ověřování vlastností rotační tepelné trubice [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Vlach, Radek

Bakalářská práce pana Martina Lišky se zabývá návrhem a realizací experimentálního pracoviště pro ověření vlastností rotační trubice. Práce působí podprůměrným dojmem a svědčí o tom, že student práci nevěnoval dostatek času, i přesto, že na zpracování práce měl dva roky. Vzhledem k doporučením, uvedeným v práci, jak na experimentálním přípravku pracovat si nedokáži představit, jestli je ověření vlastností rotační trubice vůbec možné. Z těchto důvodů navrhuji hodnocení práce uspokojivě/D.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání C
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita C
Schopnost interpretovat dosažené vysledky a vyvozovat z nich závěry D
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii E
Logické uspořádání práce a formální náležitosti D
Grafická, stylistická úprava a pravopis E
Práce s literaturou včetně citací E
Samostatnost studenta při zpracování tématu D
Navrhovaná známka
D

Posudek oponenta

Sikora, Michal

Předložená bakalářská práce pana Martina Lišky se zabývá návrhem měřícího stanoviště pro ověřování vlastností rotačních tepelných trubic. Část práce je věnována i experimentálnímu zjišťování některých vlastností vyrobeného přípravku. V textu práce se vyskytuje větší počet vět, které nejsou stylisticky správně. V některých větách chybí i celá slova. Výraz „digitální prototyp“, uváděný v práci, působí nezvykle. Je zde také určité množství překlepů. Co se týče obsahové stránky, text působí v některých místech poněkud nesouvislým a těžkopádným dojmem. Jedním z cílů práce byl návrh stanoviště, v práci by proto nemělo chybět zdůvodnění volby základních parametrů přípravku. Několik výhrad lze mít k měřením uvedeným v práci. Jedná se hlavně o neúplný popis podmínek experimentů. Například v odstavci 4.3 by bylo vhodné uvést, jakým způsobem byla měřena teplota po délce trubice. V experimentech se zahříváním a ochlazováním trubice schází údaj o okolní teplotě, která má na průběhy měřených teplot určitě nezanedbatelný vliv. Celkově působí práce pouze průměrným dojmem, je zde několik zmiňovaných nedostatků, student však dokázal dovést přípravek do funkční podoby a uspokojivým způsobem splnil cíle zadání.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod C
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. vysledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis D
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 17019