PŘIBYLOVÁ, V. Podnikatelský záměr rozvoje firmy ANITA B, s. r. o. [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2016.

Posudky

Posudek vedoucího

Žižlavský, Ondřej

Otázky k obhajobě bakalářské práce? 1) Z jakých předpokladů vycházíte při propočtech vytíženosti CNC stroje? 2) Prosím o upřesnění nákladů na účast na jednotlivých veletrzích. Na základě jakých dat byly stanoveny náklady na propagační materiály, samotnou výstavu, dopravu atd?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací A
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Slepička, Martin

Diplomantka si pro svou bakalářskou práci vybrala existující firmu ANITA B, s.r.o. se snahou o provedení hloubkové analýzy firmy s cílem identifikace všech faktorů ovlivňujících firmu v co nejširších souvislostech. Je pravděpodobné, že majitel využije některé poznatky z analytické i z návrhové části v dalším rozhodování o budoucnosti firmy. Takto koncipovaná práce, mající vztah k existujícímu subjektu, má vždy svou hodnotu. Diplomantka si stanovila obtížný úkol a to je třeba ocenit. Ve své práci se zabývá rozsáhlým tématem, a myslím, že po prohloubení znalostí ji může rozvinout v diplomové práci. V kapitole 2 Teoretická východiska práce jsou shrnuty potřebné teoretické nástroje pro vypracování podnikatelského záměru. Kapitola je stručně a přehledně zpracována a dává jasný, ucelený a vyčerpávající přehled o problematice podnikání včetně marketingu, rizik, financování a analytických přístupů k hodnocení firmy a podnikatelského prostředí jako celku. V navazující kapitole 3 předchází vlastní analýze podrobný popis firmy. Zde je potřeba ocenit vynaložené úsilí diplomantky poznat všechny podrobnosti o analyzované firmě, které fundovaně vytřídila a zpracovala. Zajímavý byl pro mě Porterův model konkurenční sil a SWOT analýza, které lze považovat za zdařilé. V návrhové části si diplomantka vybrala konkrétní aplikaci, v které zpracovala téma s cílem snížení nákladů firmy. Jedná se o výrobu dvou hlavních dílů, které jsou použity v ucelené, postupně zaváděné řadě výrobků. Jejich způsob výroby a s tím spojená ekonomičnost se tak promítá do většiny strojů firmou vyráběných a prodávaných. Z hlediska písemné a grafické úpravy lze práci vytknout některé chyby a stylistické přehmaty např. str. 11… s.r. a písmeno o. na dalším řádku, str.28….showroom…..(..showroomu.), nebo str.43….Požadavky společnosti by byly schopny vyrobit… Na druhou stranu má práce po písemné i grafické stránce dobrou úroveň, tzn. úpravu, přehlednost, užívání grafů atd. Po stránce úplnosti vypracování je práce přes náročnost tématu vyčerpávající. Jak jsem již konstatoval v úvodních dvou odstavcích, je to práce analyzující skutečný subjekt, tím je hodnotná s praktickými a využitelnými výstupy pro majitele firmy. O zájmu diplomantky o vybrané téma svědčí rovněž seznam použité literatury včetně internetových zdrojů.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Praktická využitelnost výsledků C
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji B
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 94981