DUŠEK, S. Techniky slučování kanálů za účelem zvýšení dynamického rozsahu kanálu s rozsahem ±10 V [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2020.

Posudky

Posudek vedoucího

Kledrowetz, Vilém

Student Samuel Dušek vypracoval svou diplomovou práci během své roční stáže v Analog Devices v Irsku pod vedením Eamonna Byrnea. Na základě jeho hodnocení je přihlédnuto v tomto posudku. Téma s názvem Techniky slučování kanálů za účelem zvýšení dynamického rozsahu kanálu s rozsahem ±10 V bylo zadáno v Analog Devices, jehož výsledky měly vylepšit jejich současné řešení. Praktická část byla dokončena během stáže v Irsku a o kvalitě výsledků svědčí to, že se tato technika začala v Analog Devices používat. Při sepisování práce student pravidelně posílal jednotlivé části a konzultoval další kroky. Výsledky práce byly prezentovány na konferenci EEICT. Práci hodnotím stupněm A/ 100 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
100

Posudek oponenta

Prokop, Roman

S ohledem na nadpis jsem se těšil na široké shrnutí i podrobný rozbor různých technik slučování kanálů, vzhledem k faktu, že se jedná o problematiku velmi aktuální. Namísto toho student ihned od úvodu jde rovnou na věc s ohledem na jasně definované cíle práce, tedy analyzovat a pokud možno vylepšit parametry stávajícího komerčního obvodu AD7606C (práce byla řešena během stáže v Analog Devices). Vzhledem k zaměření a rozsahu práce by tedy zřejmě rozsáhlý a mírně tematicky odchýlený úvod do různých technik slučování kanálů nebyl na místě, i když několik stran práce by se jistě dalo ušetřit zredukováním poměrně důkladné analýzy toho, jak se mění Vgs-Vth s ohledem na změnu W a L tranzistoru. Práce je psána v anglickém jazyce a velmi přehledně, až profesionálně, graficky zpracována. Paradoxně, zanedbatelné jazykové drobnosti se výjimečně nacházejí v „české“ části (……a výsledky ze simulací srovnány s výsledky „získaných“ během měření). Při práci student čerpal zřejmě zejména z interních materiálů AD, a tedy rozsah použité literatury není nijak závratný. Na druhou stranu se lze vzhledem k povaze zadání domnívat, že se musel velmi dobře orientovat v interní dokumentaci a tudíž mu hledání informací v odborném textu nečiní potíže. Celkově musel student při řešení prokázat vysokou odbornou úroveň, velmi dobré pochopení problematiky, inovativní myšlení a zřejmě i zkušenost s měřením reálných obvodů. Ze závěru práce plyne, že definované zadání bylo splněno a existuje možnost, že výsledků této práce bude využito k modifikaci komerčního obvodu AD. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení 98/A

Navrhovaná známka
A
Body
98

Otázky

eVSKP id 126937