WEISEROVÁ, G. Podnikatelský záměr rozvoje společnosti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2017.

Posudky

Posudek vedoucího

Bartoš, Vojtěch

Při zpracování práce autorka prokázala jak schopnost aplikovat vědomosti získané studiem oboru, tak i schopnost pracovat s odbornou literaturou. Práce má ryze aplikační charakter. Práce je přehledně uspořádaná, text je doplněn přehlednými tabulkami a grafy s dobrou vypovídací schopností.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C Na závěr měly být použity metody hodnocení investic.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků B
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací A
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Zámečník, Jiří

Tato práce velmi správně poukazuje na velkou příležitost podnikání v oblasti výchovy předškolní mládeže. Práce může sloužit jako metodické vodítko legislativního postupu při jak postupovat při naplňování podnikatelského záměru.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů A Práce komplexně zpracovává problematiku podnikatelského záměru - vzniku soukromé školky v konkrétní oblasti. Ve fázi přípravy podnikatelského záměru, porovnává jednotlivé formy podnikání v oblasti školských zařízení a vyhodnocuje jejich výhody a nevýhody. Analyzuje případnou budoucí konkurenci komerčních zařízení obdobného typu v místě z hlediska cenotvorby a nabízených služeb. Dále se zabývá finančním, personální a materiálními aspekty zabezpečení celého projektu. Z těchto dat zpracovává budoucí možnosti ekonomického fungování tohoto zařízení.
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B V současných legislativních podmínkách lze považovat zvolený přístup k řešení této problematiky ve vztahu k prostředí vzniku soukromé školky jako optimální.
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C Práce je zpracována v části legislativy a průzkumu konkurence poměrně podrobně. V praktické části odhadu nákladů spojených s výstavbou zařízení chybí porovnání reálných nákladů při vybudování obdobného zařízení.
Praktická využitelnost výsledků C Práce jako model má praktické využití, neboť zpracovává metodický postup, jak postupovat v konkrétním případě především v části předpisů a průzkumu trhu. V ekonomiské části postrádá oporu v reálných nákladech v místě a čase obvyklých.
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B Text je vhodně strukturovaný, terminologicky je nšťastně použita v tabulkách nákladů a výkazu zisku a ztráty - Zálohy na energie - tam by bylo vhodnější použít např.: předpokládaný průměrný měsíční náklad na energie. Grafická úprava textu je zdařilá a přehledná, požadovaný rozsah v normě. Stylistické, interpunkční a gramatické chyby se v textu vyskytují jen ojediněle a v minimální míře. Grafická úprava textu i jazyková správnost je na zcela očekávané úrovni.
Práce s informačními zdroji A Informační zdroje uvedené v práci byly využity beze zbytku
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 103558